ubezpieczenia Rawa Mazowiecka
Categories Miasto

80 tys. zł na tablety i laptopy dla uczniów oraz nauczycieli z Rawy Mazowieckiej

tablety dla uczniów Rawa Mazowiecka kochamrawe

Tablety dla uczniów: Miasto kupuje 25 tabletów z internetem LTE. Niebawem kupi też laptopy. Sprzęt trafi do uczniów i nauczycieli z rawskich szkół, aby usprawnić zdalne nauczanie. Sprzęt trafi do tych, którzy nie mają takich urządzeń w domu.

Piotr Irla, burmistrz Rawy Mazowieckiej podpisał umowę na dostawę 25 szt. tabletów z dostępem do Internetu LTE. Dostawcą będzie firma PLUS GSM. Zaoferowała ona tablety Huawei Mediapad T5 10,1 LTE wraz ze słuchawkami oraz dostęp do internetu LTE o prędkości 1 Mb/s z podstawowym limitem danych 50GB.

Wybrany sprzęt, spełnia wymogi określone w Rekomendacjach parametrów technicznych sprzętu do prowadzenia lekcji w modelu zdalnym w ramach Konkursu Grantowego zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego.

Miasto Rawa Mazowiecka w ramach konkursu grantowego otrzyma 80 tys. zł, na zakup tabletów jak i laptopów. Niedługo również one zostaną zakupione i będą przeznaczone do prowadzenia zajęć zdalnych przez nauczycieli rawskich szkół.

Źródło: oficjalna strona internetowa Urzędu Miasta Rawa Mazowiecka. Tablety dla uczniów.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author