Categories Miasto

Eksperymentalne wakacje w rawskiej bibliotece. Zobacz relację

Eksperyment WAKACJE w Miejskiej Bibliotece Publicznej zakończył się pełnym sukcesem!

Rawscy bibliotekarze co roku zaskakują ciekawymi pomysłami na wakacyjny tydzień dla najmłodszych czytelników. W tym roku (7-12) postawili na doświadczenia i eksperymenty. Dzieciaki przeprowadzały je oczywiście własnoręcznie mając do dyspozycji m.in. wodę, piasek, cytryny, atrament… – Forma nauki przez zabawę zawsze się sprawdza – mówi Zbigniew Pacho, dyrektor MBP Rawa. – W tym roku w zorganizowaniu zajęć bardzo pomogli nam nasi biblioteczni wolontariusze, za co jestem im ogromnie wdzięczny. Dziękujemy również pani Jolancie Bors oraz panu dyrektorowi Arkadiuszowi Woszczykowi z rawskiego LO za pomoc w wyposażeniu bibliotecznej pracowni naukowej.

Blok doświadczeń poprzedzało codzienne czytanie opowiadania o znanym wynalazcy. Dzieciaki poznawały także ciekawostki związane z tematem przewodnim dnia. Na zakończenie wspólnego tygodnia każde dziecko otrzymało unikatową odznakę Super Odkrywcy MBP Rawa.

Wakacje z biblioteką, tradycyjnie już zakończył plenerowy piknik w parku miejskim. W przygotowaniu bezpłatnych atrakcji dla najmłodszych wsparli bibliotekę strażacy i policjanci, animatorki z Baju Baju Bajkowe Animacje oraz zespół Rozwijamy. – Wakacje dobiegają końca, ale już pracujemy nad jesienną ofertą – zdradza dyrektor Pacho. – Na pewno wróci Klub Przyjaciół Misia Uszatka oraz lekcje biblioteczne prowadzone zarówno w naszej placówce, jak i szkołach oraz przedszkolach. Śledźcie nasze kanały społecznościowe i do zobaczenia w bibliotece.

fot. MBP Rawa

Pożyczka na cudze dane

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author