Categories Powiat

872 tony niebezpiecznych dla zdrowia i życia odpadów chemicznym odkryto w Babsku koło Rawy Mazowieckiej

niebezpieczne odpady chemiczne Babsk koło Rawy Mazowieckiej

Śledczy zwalczający przestępczość gospodarczą z Częstochowy ujawnili w Babsku koło Rawy Mazowieckiej nielegalne składowisko niebezpiecznych odpadów chemicznych.

ZDJĘCIA z Rodzinnego Rajdu Rowerowego w Rawie Mazowieckiej 2021 TUTAJ>>>

W Babsku na terenie hali o powierzchni blisko 2 tysięcy metrów kwadratowych przestępcy zgromadzili 872 tony różnego rodzaju odpadów pochodzących z przemysłu chemicznego.

Wstępna analiza 49 próbek pobranych przez biegłego wykazała, że w zmagazynowanych tam mauzerach i metalowych beczkach mogą znajdować się substancje zawierające szereg związków organicznych i mutagennych niebezpiecznych dla życia i zdrowia człowieka.

Również sposób składowania odpadów może stanowić realne zagrożenie dla życia i zdrowia lub spowodować skażenie środowiska naturalnego w znacznych rozmiarach.

Policjanci pod nadzorem prokuratora sprawdzą między innymi źródło pochodzenia niebezpiecznych materiałów oraz to, gdzie miały one trafić.

Odpady niebezpieczne stanowią ogromne zagrożenie dla zdrowia ludzi i środowiska.

W związku z ich szkodliwością muszą one zostać zutylizowane wyłącznie w specjalnie przystosowanych do tego zakładach oraz pod ścisłą kontrolą. Dla niektórych dużych firm przemysłowych, których produktem ubocznym działalności są odpady niebezpieczne, problem stwarza szereg regulacji prawnych, której podlegają.

Dlatego decydują się na nielegalną utylizację odpadów poprzez wywożenie je w miejsca do tego nieprzeznaczone, aby nie ponosić kosztów związanych z utylizacją kłopotliwych śmieci.

Grupa odpadowa z Częstochowy powołana przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach na co dzień prowadzi szereg czynności, mających na celu ujawnianie procederu polegającego na nielegalnym gospodarowaniu odpadami.

Źródło: Policja Częstochowa

UBEZPIECZENIA Rawa Mazowiecka. Dorota Bakalarska, tel. 507 729 801.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author