Categories Miasto

Aspirant Sebastian Sagan zawsze na służbie. Zatrzymał sprawcę napadu na taksówkarza w Rawie

Starszy aspirant Sebastian Sagan z rawskiej komendy Policji w czasie wolnym od służby podjął interwencję i zatrzymał sprawcę ataku na taksówkarza. Widząc szarpaninę, stróż prawa dogonił i obezwładnił napastnika po czym wezwał na miejsce policjantów pełniących służbę. Badanie trzeźwości 21-letniego mieszkańca Zgierza wykazało blisko 2,5 promila.

27 kwietnia 2020 roku około godziny 18:50 starszy aspirant Sebastian Sagan kierownik Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej w czasie wolnym od służby jechał swoim samochodem. Na Placu Wolności zauważył szarpiących się mężczyzn. Jednym z nich był znany mu z widzenia taksówkarz.

Kierownik “patrolówki” zatrzymał swój samochód i ruszył w kierunku mężczyzn. Wtedy napastnik zaczął uciekać w kierunku ulicy Mickiewicza.

Po chwili 21-letni zgierzanin został zatrzymany przez funkcjonariusza.

50-letni taksówkarz wyjaśnił policjantowi, że chwilę wcześniej doszło między nim a napastnikiem do awantury.

Taksówkarz odmówił 21-latkowi kursu do Zgierza, ponieważ nie miał on pieniędzy.

Wzbudziło to agresję u “klienta”, który zaczął ubliżać rawianinowi. Kiedy 50-latek chciał powiadomić Policję, mężczyzna wytrącił mu z ręki telefon, który upadł i został uszkodzony. Właściciel taksówki odczuwał silny ból ręki.

Zatrzymany napastnik cały czas próbował się wyrwać. Skierowani na miejsce policjanci zbadali stan trzeźwości 21-latka.

Młodzieniec miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Po badaniu lekarskim trzeźwieje w policyjnym areszcie. Mężczyzna poza napaścią na taksówkarza popełnił jeszcze szereg wykroczeń, za co również odpowie.

sierż. sztab. Małgorzata Lewandowska z KPP w Rawie

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author