Categories Miasto

Obchody 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Rawie Mazowieckiej

Przewodnicząca Rady Miasta Rawa Mazowiecka Grażyna Dębska oraz Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka Piotr Irla zapraszają w dniu 1 sierpnia 2022 r. na uroczystości patriotyczne obchodów 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego godz. 17.00 cmentarz wojskowy w Rawie Mazowieckiej.

W programie: włączenie syren w godzinę „W”, odegranie hymnu państwowego, modlitwa w intencji pokoju na świecie i za poległych powstańców, wystąpienie okolicznościowe przygotowane przez Krzysztofa Dróżdża historyka, bibliotekarza Miejskiej Biblioteki Publicznej im. św. Jana Pawła II, złożenie kwiatów pod pomnikiem ofiar II wojny światowej i pomnikiem AK, złożenie kwiatów na grobach powstańców warszawskich spoczywających na rawskim cmentarzu.

O godz. 18:30 Miejski Dom Kultury w Rawie Mazowieckiej w ramach Kina Konesera film Jana Komasy „Miasto 44” – wstęp wolny.

Szanowni Mieszkańcy Rawy Mazowieckiej,

uprzejmie informuję, że dla upamiętnienia 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w dniu 1 sierpnia 2022 r. o godzinie 17:00 na czas jednej minuty w mieście Rawa Mazowiecka włączone zostaną syreny skonfigurowane w systemie alarmowym.

Piotr Irla
Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka

MATERIAŁ POWSTAŁ PRZY WSPÓŁPRACY Z URZĘDEM MIASTA RAWA MAZOWIECKA.

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author