Categories Miasto

Bardzo udana wycieczka [zdjęcia]

Dwa kultowe miejsca mieli okazję odwiedzić członkowie rawskiego Koła Diabetyków. W ciepły czerwcowy dzień udali się na wyprawę turystyczną do Walewic i Żelazowej Woli. Wyjazd dostarczył nie tylko wspaniałych wrażeń, ale sprzyjał pogłębieniu wiedzy o sporą dawkę informacji historycznych.

 

Walewice przywitały wycieczkowiczów pięknym kompleksem pałacowym z XVIII wieku i malowniczym parkiem. Wiadomości historycznych dostarczyła miła pani przewodnik. Niezwykłą atrakcją była możliwość podziwiania z bliska koni z tutejszej stadniny; podchodziły do samych barierek i pozwalały się głaskać i przytulać. Konie reprezentowały największą w Polsce stadninę rasy małopolskiej i angloarabskiej.

Przyjazd do Żelazowej Woli również spełnił oczekiwania uczestników wycieczki. Zadbaną, otoczoną wiekowymi drzewami aleją dotarli do miejsca docelowego – do dworku Chopina, miejsca jego urodzin. Z wielkim pietyzmem wędrowali wycieczkowicze po pokojach dworku, spoglądali na meble, obrazy, pamiątki, które oddawały klimat bytności i życia naszego wielkiego kompozytora. Mnóstwo ciekawych informacji przekazał grupie znany już z wcześniejszych wycieczek przewodnik, pan Michał.

Na długo pozostanie w pamięci wyprawa do Walewic i Żelazowej Woli . – Wycieczka dostarczyła uczestnikom wiele przyjemnych doznań. W otoczeniu piękna przyrody i architektury wszyscy mieli czas na wypoczynek, rekreację i wspólne obcowanie z rodzimą historią – podsumowuje prezes koła Barbara Kalinowska – wiele osób zaplanowało nawet ponowne odwiedziny tych miejsc, już ze swoimi rodzinami.

Wycieczka odbyła się dzięki wsparciu dotacyjnemu z Urzędu Miasta Rawa Mazowiecka.

Barbara Kalinowska

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author