Categories Miasto

Będzie nowoczesna sala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 2 w Rawie Mazowieckiej

Rawa Mazowiecka dostanie prawie 10 mln zł z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych na budowę nowej sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 długo musieli czekać na profesjonalną, dużą salę gimnastyczną. Wreszcie się doczekali. Dzięki wsparciu finansowemu z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych “Polski Ład” miasto w najbliższych miesiącach przystąpi do prac związanych z wyłonieniem wykonawcy prac budowlanych.

Poza nową salą gimnastyczną przy “Dwójce” zostanie też wybudowana zewnętrzna, nowoczesna infrastruktura sportowa i techniczna.

Cała inwestycja, a więc budowa sali gimnastycznej wraz z kompleksem boisk, powinna zostać zrealizowana do końca 2023 roku.

Warto przypomnieć, że aktualnie zbliżają się do końca prace związane z gruntowną przebudową Hali Sportowej na Tatarze. Ta hala została praktycznie wybudowana od początku wraz z nowymi ścianami i dachem. Przebudowano również całe zaplecze administracyjno-sanitarne (nowe szatnie, prysznice oraz pozostałe pomieszczenia).

Dzięki tym inwestycjom, już niebawem, nasze miasto będzie dysponować infrastrukturą sportową z prawdziwego zdarzenia we wszystkich częściach miasta.

Rawa pozyskała też dotację w wysokości 4,4 mln zł na przebudowę ulicy Jana III Sobieskiego oraz remont ulicy Łowickiej. Będą to kolejne, duże inwestycje drogowe wykonywane w naszym mieście.

O pracach na tych ulicach w Rawie, które są aktualnie wykonywane i tych, które rozpoczną się niebawem, mówi burmistrz Piotr Irla w poniższej rozmowie wideo.

 

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author