Categories Miasto

Kiedy zakończą się remonty ulic w Rawie Mazowieckiej?

Aktualnie w Rawie Mazowieckiej są remontowane i przebudowywane niemal wszystkie najważniejsze ulice wraz z chodnikami. Remontów ulic w Rawie na taką skalę nie było od lat. Na szczęście część prac zakończy się już w najbliższych dniach.

Zbliżają się do końca prace drogowe na ul. Konstytucji 3 Maja i ulicy Fawornej. Tu prace wykonywane są przez Starostwo Powiatowe w Rawie.

W tym tygodniu nowa nawierzchnia zostanie położona na ulicy Kościuszki i Tomaszowskiej wraz z budową nowych, dobrze oświetlonych i bezpiecznych przejść dla pieszych. Już wzdłuż tych ulic zostały położone nowe chodniki, co zauważyli już piesi.

Nowa nawierzchnia (ostatnia warstwa) w tym tygodniu zostanie położona również na ulicy Jeżowskiej i po malowaniu oznakowania poziomego oraz wytyczeniu pasa dla rowerzystów, prace na tej ulicy zostaną zakończone.

Prace drogowe są prowadzone również na ulicach: Kolejowej, Gąsiorowskiego, Urbańskiego i Braci Świderskich. Na tych trzech ostatnich ulicach prace zakończą się dopiero latem, gdyż najpierw musi zostać przebudowana kanalizacja deszczowa. Najszybciej powinien zakończyć się remont ulicy Kolejowej.

Dlaczego tyle ulic remontowanych jest w Rawie w jednym czasie? Burmistrz Piotr Irla w rozmowie z KochamRawe.pl wymienia kilka przyczyn. Najważniejszą są zewnętrzne środki, które na ten cel udało się pozyskać miastu. Druga kwestia to niemal galopująca inflacja i cały czas rosnące ceny usług – stąd chęć wykonania prac drogowych jak najszybciej w akceptowalnych cenach.

– Każdy, kto poruszał się ulicami Rawy Mazowieckiej widział jak bardzo były one zdegradowane. Były lata zaniedbań, które postanowiłem nadrobić, aby poprawić jakość ulic w mieście i komfort jazdy po nich – twierdzi burmistrz Piotr Irla.

Do końca czerwca powinna zakończyć się rewitalizacja przestrzeni publicznej w centrum Rawy Mazowieckiej.

Rawa otrzymała też pieniądze na przebudowę ulicy Jana III Sobieskiego i ulicy Łowickiej. To nie jedyne ulice w Rawie, które będą remontowane jeszcze w tym roku.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author