Categories Miasto

Rawa Mazowiecka na pierwszym miejscu pod względem rozwoju społeczno–gospodarczego

Burmistrz Piotr Irla odebrał nagrodę dla Rawy Mazowieckiej w kategorii “najlepsza gmina miejska” w województwie łódzkim pod względem rozwoju społeczno – gospodarczego. Ranking organizuje Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej wraz z Urzędem Statystycznym.

Pogoda Rawa Mazowiecka

Tak burmistrz Piotr Irla, w mediach społecznościowych skomentował I miejsce naszego miasta w województwie łódzkim:

“Niezmiernie miło mi poinformować, że Rawa Mazowiecka została uznana za lidera w sferze rozwoju społeczno-gospodarczego w województwie łódzkim, w kategorii gmin miejskich.
Pierwsze miejsce w rankingu przygotowanym przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej i Główny Urząd Statystyczny to ogromny nasz wspólny sukces i potwierdzenie, że w ostatnich wyborach podjęliście Państwo dobre decyzje.
Rawa Mazowiecka została uznana za najlepiej rozwijające się miasto w województwie łódzkim. Na końcową ocenę i miejsce w rankingu gmin najlepiej rozwiniętych pod względem społeczno-gospodarczym składała się szczegółowa analiza i wyniki aż 16 wskaźników. Pokazują one, że potrafimy pozyskiwać środki zewnętrzne, realizować inwestycje, porządkować gospodarkę przestrzenną, wspierać przedsiębiorców, utrzymywać wysoki poziom nauczania i kultury, rozwijać pomoc społeczną, współpracować z organizacjami pozarządowymi, jednym słowem wyznaczać właściwe tempo i kierunek rozwoju społeczno-gospodarczego.
Świadczy to też o tym, że miasto jest dobrze zarządzane, że podejmowane są trafne decyzje, że na każdym szczeblu pracują kompetentni i zaangażowani pracownicy, a rada miasta podejmuje mądre decyzje.
Dowodzi to, że moja praca, praca moich współpracowników, pracowników jednostek organizacyjnych miasta oraz radnych nie jest marnowana na zbędne konflikty i intrygi, tylko jest przekuwana w wymierne działania przynoszące sukces”.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author