Categories Miasto

„BelferBand” wykona pieśni legionowe w rawskich Jatkach Miejskich

17 listopada w Jatkach Miejskich przy ul. Mickiewicza w Rawie Mazowieckiej wystąpi zespół „BelferBand” w składzie: Monika Mierzejewska, Danuta Dębska, Elżbieta Klimczak, Grzegorz Klimczak. Solistom będzie akompaniował Łukasz Ludwicki. Występ na wszystkie wydarzenia z cyklu “Muzyczna Jatka” jest bezpłatny.

Mini koncert odbędzie się w Jatkach Miejskich (ul. Mickiewicza 11). Start 17 listopada o godz. 18:00.

Posłuchaj poniżej czego możesz się spodziewać podczas środowego koncertu.

O piechocie, o ułanach, rozmarynie, wojence i białych różach… Pieśni żołnierskie, wojskowe, patriotyczne towarzyszyły żołnierzom w drodze po odzyskanie niepodległości ojczyzny od zawsze. Wśród nich są pieśni legionowe. Pochodzą głównie z okresu pierwszej wojny światowej trwającej od 28 lipca 1914 roku do 11 listopada 1918 roku. Śpiewane są podczas prawie wszystkich ważnych uroczystości państwowych, ale i na apelach, w kościołach, na pielgrzymkach lub na spotkaniach, na których przejawia się motyw historyczny.

Z inicjatywą muzycznych wydarzeń w kameralnym gronie wyszedł Grzegorz Klimczak, dyrektor Miejskiego Domu Kultury. Zainteresowanie taką współpracą wyraził Marcin Broniarczyk, dyrektor Muzeum Ziemi Rawskiej. Z tego połączenia zrodziła się świetna, nowa, cykliczna impreza dla mieszkańców Rawy Mazowieckiej, odbywająca się w zrewitalizowanych Jatkach Miejskich przy ul. Mickiewicza.

Pierwsza odsłona, podczas której mogliśmy wysłuchać muzyki regionu rawskiego, odbyła się 20 października. Wystąpili: Danuta Dębska, Barbara Branicka – Świątkowska, Józef Kowalczyk i Karolina Słodka.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author