ubezpieczenia Rawa Mazowiecka Dorota Bakalarska
Categories Miasto

Rawskie Dni Muzyki Klasycznej 2020 już w najbliższy weekend

Rawskie Dni Muzyki Klasycznej to dwudniowe święto nie tylko melomanów, ale tych wszystkich, którzy uwielbiają słuchać muzyki na najwyższym poziomie. Pierwszy dzień to jak zwykle spotkanie z operetką w MDK, a drugi to muzyka operowa w “dużym kościele”.

Sprawdź gdzie można kupić książkę Danuty Dębskiej “Wesele rawskie”>>>

I dzień Dni Muzyki Klasycznej Miejski Dom Kultury w Rawie

Trio klasycznie i z werwą – to propozycja sobotniego (26.09 godz. 18) koncertu w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury.

Na naszej scenie wystąpi właśnie trio. Uroczej sopranistce towarzyszyć będzie dwóch instrumentalistów – pianista i skrzypek. Patrycja Krzeszowska-Kubit (sopran) i Marcin Kawczyński (fortepian) – artyści Teatru Wielkiego w Łodzi – posiadają szczególną umiejętność wprowadzenia widza-słuchacza w nastrój, jaki dyktuje ich interpretacja dzieła. Sprawiają, że poddajemy się urokowi słowa i dźwięku, ulegamy czarowi prezentowanej kompozycji. Tym razem muzycznie będzie ich wspierał Janusz Łuczak (skrzypce).

Koncert w Rawie Mazowieckiej podzielony został na dwie części. W operetkowej – publiczność wysłucha m.in. takich znanych utworów, jak Czardasz Montiego czy Usta milczą, dusza śpiewa Lehara. W drugiej części spotkania przeniesiemy się na początek XX wieku, gdy królowały takie przeboje, jak “Na pierwszy znak”. Nie możecie przegapić tego wydarzenia!

II dzień Dni Muzyki Klasycznej w kościele pw. NP NMP w Rawie (duży kościół)

Aero-Duo – to koncert, na który zapraszamy w niedzielny (27.09 godz. 19) wieczór do najstarszej rawskiej świątyni. Jego gospodarzem będzie Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej.

W programie koncertu znajdą się perły muzyki klasycznej, m.in. Bacha, Haendla, Francka i Schuberta. Dla rawskiej publiczności zaśpiewa Alicja Gala (sopran). Instrumentalnie będzie jej towarzyszył Paweł Kucharczyk (organy).

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author