Categories Powiat

Biała Rawska: Ukradł autobus i rozbił go na ogrodzeniu posesji. Straty to kilkadziesiąt tys. zł.

Policjanci na miejsce zastali rozbite bramy wjazdowe do dwóch posesji, uszkodzony słup elektryczny, uszkodzone materiały budowlane znajdujące się na placu oraz rozbity autobus. 18-latek jest już w areszcie.

Policjanci z rawskiej i bialskiej komendy pracowali przy zdarzeniu drogowym, w którym 18-latek ukradł autobus wart 50 tysięcy złotych, wraz ze sprzętem elektronicznym i wyposażeniem za ponad 1000 złotych.

27 września 2023 roku po godzinie 20.00 policjanci otrzymali informację o tym, że w Białej Rawskiej na ulicy Kolejowej kierujący autobusem uderzył w słup, zerwał linie energetyczne i zatrzymał się na posesji taranując ogrodzenia.

Funkcjonariusze, którzy natychmiast pojechali na miejsce zastali rozbite bramy wjazdowe do dwóch posesji, uszkodzony słup elektryczny, uszkodzone materiały budowlane znajdujące się na placu oraz rozbity autobus.

Kierujący uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci po wykonaniu czynności na miejscu, zabezpieczeniu śladów i przesłuchaniu świadków znali personalia domniemanego kierującego autokarem. Okazało się, że będąc pod wpływem alkoholu 18-letni mężczyzna najpierw ukradł z posesji sprzęt elektroniczny i ubrania wsiadł do niezamkniętego autobusu, w którym właściciel zostawił kluczyki w stacyjce.

Wyjeżdżając z posesji skradzionym autokarem uszkodził bramę, uderzył w słup oświetleniowy i wjechał w posesję obok taranując wszystko co napotkał na swojej drodze. Następnie oddalił się w nieznanym kierunku.

Po dwóch dniach od zdarzenia został zatrzymany przez policjantów z Białej Rawskiej po tym, jak wrócił na posesję i chciał ponownie ukraść sprzęt elektroniczny. Wartość strat jakich dokonał 18-latek została wyceniona na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Decyzją sądu, na wniosek prokuratora wobec mężczyzny został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcznego aresztu. Za popełnione czyny grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: asp. Agata Krawczyk – KPP w Rawie

ubezpieczenia Rawa Mazowiecka
REKLAMA
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author