Categories Miasto Rawa Mazowiecka

Wyróżnienie dla Rawy Mazowieckiej w prestiżowym konkursie

Rawa Mazowiecka została wyróżniona podczas 27. edycji Ogólnopolskiego Otwartego Konkursu “Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”.

27 września, na Zamku Królewskim w Warszawie, odbyła się gala podsumowująca konkurs. Rewitalizacja Rawy została wyróżniona w kategorii “Modernizowane Obiekty Użyteczności Publicznej”, wśród 18 kategorii konkursowych.

Główna nagroda trafiła do Bydgoszczy za rewitalizację Rynku w Starym Fordonie. Jednak Rawa Mazowiecka otrzymała 2 miejsce i wyróżnienie w swojej kategorii.

Ta nagroda jest również wynikiem wspólnych wysiłków firmy projektowej i firm wykonawczych, które wniosły swój nieoceniony wkład w nasz sukces. To wspólne dzieło trzech podmiotów, które razem dążyły do stworzenia nowoczesnego, estetycznego i funkcjonalnego centrum miasta.

W tym prestiżowym konkursie wzięło udział ponad 533 inwestycje z całej Polski. To rywalizacja na najwyższym poziomie, w której każda z prezentowanych inwestycji zasługiwała na uwagę. Najwyższą nagrodą tego konkursu było uhonorowanie tytułem “Modernizacja Roku” lub “Budowa XXI wieku”, pożądaną przez wielu inwestorów, wykonawców i projektantów. Wartość tego wyróżnienia jest ogromna, stanowi dowód uznania dla najlepszych inwestycji w kraju.

Decyzja o wzięciu udziału w tym konkursie była świadoma, choć nie brakowało wątpliwości. Rawa Mazowiecka to małe miasteczko, które jest jednym z wielu na mapie Polski, ale postanowiliśmy, że małe miasta także mogą być wielkie i docenione. Nasza lokalna społeczność zasługuje na inwestycje, które przyczyniają się do rozwoju i poprawy jakości życia.

Ostatnie lata pokazały, jak korzystnie zmienia się otoczenie naszego miasta. Zwiększa się troska o to, co stanowi niezbywalną wartość Rawy Mazowieckiej, a nasza współpraca z organami administracji państwowej, samorządami lokalnymi, różnymi instytucjami oraz wykonawcami zadań modernizacyjnych przyniosła wymierne efekty. W rezultacie udało nam się zrewitalizować część staromiejską naszego miasta, zachowując jednocześnie jego historyczny charakter.

Nie brakowało trudności, zwłaszcza w kontekście zmian zachodzących w koniunkturze gospodarczej i politycznej, a także wyzwań wynikających z pandemii i wzrostu cen. Jednak mimo tych trudności zmodernizowaliśmy centrum Rawy Mazowieckiej i oddaliśmy je do użytku mieszkańcom w sierpniu 2022 roku. Mamy nadzieję, że ta modernizacja będzie dumą naszych obecnych i przyszłych pokoleń.

ubezpieczenia Rawa Mazowiecka
REKLAMA
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author