Categories Miasto

Burmistrz Piotr Irla: Warto pomagać

Już grudzień. Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, które większości z nas kojarzą się z czasem spędzanym w rodzinnym gronie. Grudzień to też czas spędzony w galeriach handlowych i supermarketach, w poszukiwaniu ostatnich prezentów. Tuż przed Bożym Narodzeniem skupiamy się zazwyczaj na odhaczaniu kolejnych pozycji z naszej listy „do zrobienia”, rzucamy się w wir zakupów, gotowania i sprzątania. Wszystko po to, aby z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku wejść w prawdziwie świąteczny nastrój.

Ten świąteczny nastrój potęgują dobre uczynki. Nie przez przypadek właśnie w tym czasie, a konkretnie 5 grudnia, został ustanowiony przez ONZ Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Święto przypomina, że pomoc można realizować na różne sposoby i że jest ona szczególnie cenna właśnie w okresie świątecznym.

W niedzielę 13 grudnia miałem przyjemność odwiedzić wolontariuszy Szlachetnej Paczki. W Rawie Mazowieckiej, jak i w wielu innych miastach Polski, rzesza wolontariuszy ruszyła z pomocą osobom potrzebującym. Jestem pełen podziwu dla zaangażowania rawian, którzy pod przewodnictwem Agaty Popowicz po raz dziewiąty włączyli się aktywnie w tę akcję. Dziękuję także wszystkim darczyńcom, dzięki którym wiele rawskich rodzin mogło otrzymać przedświąteczną pomoc w formie materialnej i mentalnej. W tym roku grupa 18 wolontariuszy, zachowując wszelkie środki ostrożności, odwiedziła w domach 52 rodziny z terenu powiatu rawskiego.

Z wielką przyjemnością objąłem patronatem finał projektu Szlachetna Paczka w rejonie powiatu rawskiego, bo wzajemna życzliwość i dbałość o drugiego człowieka są wyznacznikami naszego człowieczeństwa.

Szlachetna paczka już za nami, teraz zaczynamy przygotowania do 29 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 10 stycznia 2021 r. Jaki on będzie? Na pewno inny niż poprzednie, ale nie mniej radosny i szalony. Wiele wydarzeń z racji wymogów sanitarnych przeniesionych zostanie do Internetu.

Finał z głową – takie jest hasło przewodnie kolejnej edycji zbiórki organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tym razem Fundacja będzie się skupiać na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

106 492,73 zł to wynik poprzedniego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której sztab stworzyło Stowarzyszenie Rawa i Przyjaciele.

Warto przypomnieć, że rezultatem ubiegłych akcji był sprzęt medyczny zakupiony przez WOŚP o łącznej wartości ponad 433 tys. zł, który trafił do naszego, rawskiego szpitala. Tym bardziej jest to motywujące do aktywnego udziału w tym wydarzeniu.

Na zakończenie przyjmijcie Państwo zaproszenie na Rawską Wigilię. Zapraszam 22 grudnia w godzinach 15-18 przed Miejski Dom Kultury. W tym roku, z uwagi na panującą wciąż pandemię, odbędzie się ona w nieco zmienionej formie. Ja, mój zastępca oraz Radni Rady Miasta przekażemy Państwu gotowe zestawy wigilijne, przygotowane przez rawskich restauratorów, do konsumpcji w domu.

Przyjmijcie Państwo także świąteczne życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w serdecznej, ciepłej atmosferze. Niech przy łamaniu się opłatkiem i przy wigilijnym stole nie zabraknie nikogo z naszych bliskich. W nadchodzącym roku życzę zdrowia i pewności jutra, by był to rok spełnionych marzeń i zrealizowanych planów. Mam nadzieję, że przyniesie nam tak wyczekiwany powrót do normalności.

Piotr Irla
Burmistrz Rawy Mazowieckiej

*Materiał powstał przy współpracy z Urzędem Miasta Rawa Mazowiecka

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author