Categories Powiat

Premier obiecał, że szpital w Rawie otrzyma rezonans magnetyczny

Dziś premier Mateusz Mazowiecki odwiedził Szpital Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej. Podczas krótkiego wystąpienia zadeklarował, że do Rawy trafi rezonans magnetyczny.

Konkurs literacki o Rawie i ziemi Rawskiej. Weź udział!

Dzięki wszystkim samorządom powiatu rawskiego i przy wsparciu budżetu państwa w marcu został otwarty w Rawie nowoczesny blok operacyjny.

Przy nowym bloku władze powiatu rawskiego zdecydowały o wybudowaniu pracowni rezonansu magnetycznego, jednak na samo urządzenie pieniędzy już brakło.

Wczoraj ruszyła akcja zbierania podpisów pod apelem do premiera o wsparcie zakupu rezonansu.

Podczas dzisiejszej wizyty w Rawie Mazowieckiej, premier zapewnił, że rawski szpital otrzyma od rządu rezonans.

O krótki komentarz poprosiliśmy starostę Józefa Matysiaka, który podczas krótkiego spotkania miał szanse porozmawiać z premierem i przekonywał szefa rządu, że rezonans w Rawie jest potrzebny.

– Mamy wybudowaną pracownię rezonansu magnetycznego za prawie 3 mln zł. Brakuje sprzętu. Cieszymy się z takich deklaracji – zaznaczył Józef Matysiak, starosta rawski.

– Zmierzamy w kierunku tworzenia Rawskiego Centrum Lecznictwa i myślę, że sprzęt, o którym powiedział pan premier będzie bardzo przydatny i potrzebny – dodał starosta.

W tym roku rawski szpital od rządu otrzymał też nowoczesny tomograf komputerowy. Aktualnie trwa remont pomieszczeń, w których tomograf ma zostać umieszczony. Jak deklaruje dyrekcja rawskiego szpitala nowy tomograf powinien zostać zainstalowany w Rawie w najbliższych tygodniach.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej przed szpitalem w Rawie premierowi Mateuszowi Morawieckiemu towarzyszył senator ziemi rawskiej – Rafał Ambrozik.

REKLAMA

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author