Categories Miasto

Cecylia Słodka zastąpi Piotra Irlę w Radzie Miasta?

Wybory uzupełniające do Rady Miasta Rawa Mazowiecka odbędą się 10 lutego. Znamy nazwiska kandydatów, którzy chcą zastąpić w radzie Piotra Irlę.

Burmistrz Piotr Irla, który przez ostatnich kilka kadencji sprawował mandat radnego miejskiego z okręgu nr 1 (os. Jeżowska), gdzie mieszka, w ostatnich wyborach samorządowych kandydował zarówno do rady jak i na burmistrza. Po tym jak mieszkańcy Rawy Mazowieckiej powierzyli mu urząd burmistrza miasta w Radzie Miasta powstał wakat.

Komisarz Wyborczy ogłosił więc termin wyborów uzupełniających do Rady Miasta na 10 lutego. Tego dnia do urn pójdą tylko mieszkańcy okręgu nr 1, by wybrać radną lub radnego, który zastąpi Piotra Irlę.

Mieszkańcy wybierać będą spośród trzech kandydatów:

  • KWW Piotr Irla – zgłosił Cecylię Słodką (kandydatka popierana przez byłego radnego z tego okręgu i obecnego burmistrza miasta Piotra Irlę)
  • KWW Lepiej już nie będzie. Weselej na pewno – zgłosił Tomasza Walasa (w jesiennych wyborach ubiegał się o mandat z komitetu kandydatki na burmistrza – Anetty Małachowskiej)
  • KWW Pawła Majchrzyka – zgłosił Pawła Adama Majchrzyka (jesienią kandydował na radnego z komitetu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości).

Przypomnijmy, że w jesiennych wyborach samorządowych, mieszkańcy Rawy Mazowieckiej zaufali i powierzyli mandaty w Radzie Miasta 12 radnym z komitetu Piotra Irli i tylko trzem z komitetu PiS.

Wybory uzupełniające odbędą się 10 lutego, a uprawnieni mieszkańcy głosować będą w Szkole Podstawowej nr 2 w Rawie Mazowieckiej w takich samych godzinach jak jesienią.

PRZECZYTAJ Radny PiS z Rawy zrezygnował z mandatu radnego Rady Powiatu Rawskiego>>>

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author