Ogłoszenia Rawa gazeta Głos Rawy kocham Rawę
Categories Powiat

Radny PiS zrezygnował z zasiadania w Radzie Powiatu Rawskiego

Dwa miesiące po wygraniu wyborów do Rady Powiatu Rawskiego – Tomasz Sudakowski, ubiegający się o mandat radnego z listy PiS, złożył rezygnację.

Pismo, w którym radny Tomasz Sudakowski (PiS) rezygnuje z mandatu, a tym samym z pracy w Radzie wpłynęło do Przewodniczącej Rady Powiatu Rawskiego 20 grudnia 2018 roku, a więc niemal dokładnie dwa miesiące od dnia wyborów, kiedy to mieszkańcy Rawy Mazowieckiej powierzyli mu pełnienie tej funkcji.

Jak udało nam się ustalić, decyzja byłego już radnego, była podyktowana powodami osobistymi i brakiem czasu, który uniemożliwiał mu rzetelną pracę na rzecz swoich wyborców.

– O decyzji radnego zadecydowały zapewne istotne powody. Wcześniej nic nie wskazywało, że radny Sudakowski zrezygnuje z mandatu – mówi w rozmowie z portalem KochamRawe.pl Maria Charążka, przewodnicząca Rady Powiatu Rawskiego. – Niekiedy tak jest, że dopiero po kilku posiedzeniach Rady i komisji, można realnie ocenić ile czasu trzeba poświecić na sprawowanie mandatu radnego. Widocznie w tym przypadku radny Sudakowski stwierdził, iż pracy na rzecz Rady z innymi swoimi obowiązkami nie może pogodzić – komentuje przewodnicząca Charążka.

Decyzję o wygaśnięciu mandatu radnemu Tomaszowi Sudakowskiemu potwierdził już Komisarz Wyborczy w Skierniewicach, który podejmie również decyzję o tym, kto z pozostałych kandydatów ubiegających się o mandat z listy PiS, zastąpi go w Radzie Powiatu Rawskiego.

Jak udało nam się ustalić, najprawdopodobniej będzie to Agnieszka Sielska, która w październikowych wyborach uzyskała w Rawie Mazowieckiej mniej głosów od swojego partyjnego kolegi.

Nie wiadomo jednak, czy zaprzysiężenie nowej radnej nastąpi już podczas najbliższej sesji, której termin wstępnie zaplanowano na 30 stycznia.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author