Categories Miasto Rawa Mazowiecka

Czy posiadasz już aplikację Komunikator Miejski?

Rawa Mazowiecka od początku roku 2020 dołączyła do grona proobywatelskich miast i uruchomiła bezpłatną aplikację mobilną Komunikator Miejski. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do wgrania aplikacji, bo korzyści posiadania jej jest wiele.

Dzięki tej aplikacji mieszkańcy mogą łatwo i szybko powiadomić urzędników o problemie, jaki zauważyli w przestrzeni publicznej. System działa także w drugą stronę, na nasze urządzenie mobilne urząd przesyła ważne komunikaty.

Dla mieszkańców dostęp do tej e-usługi jest bezpłatny. Wystarczy pobrać aplikację mobilną Komunikator Miejski lub wejść na portal https://rawamazowiecka.komunikatormiejski.pl

Aplikacja Komunikator Miejski (LocalSpot) umożliwia łatwy i nowoczesny kontakt mieszkańców z urzędem. Gdy widzimy jakieś utrudnienia takie jak np. dziura w drodze, nielegalne wysypisko śmieci czy niedziałające oświetlenie uliczne, włączamy aplikację, oznaczamy punkt na mapie i piszemy, czego dotyczy problem. Nasz komunikat wysłany zostanie do urzędu, a zgłoszenie w kilka sekund trafi do właściwego merytorycznie pracownika. Pamiętajmy jednak, że pracownicy urzędu mogą odpowiadać jedynie na te problemy, które mieszkańcy zgłaszają na terenie miasta (nie poza nim) i dotyczą problemów, których rozwiązanie leży w kompetencjach miasta (a nie powiatu czy gminy).

Komunikacja działa także w drugą stronę. Gdy zasubskrybujemy urząd, będziemy otrzymywać powiadomienia o ważnych sprawach takich jak utrudnienia w ruchu drogowym, ostrzeżenia meteorologiczne, przerwa w dostawie wody i in.
Za pomocą komunikatora mieszkańcy będą otrzymywać również powiadomienia o wszystkich wydarzeniach z terenu miasta. Warunkiem jednak otrzymania takiej informacji jest zainstalowanie bezpłatnej aplikacji. Należy w aplikacji mobilnej wybrać z Menu „Zarządzanie subskrypcjami” zaznaczyć Rawę Mazowiecką. Następnie na liście wybrać te informacje, które chcemy otrzymywać.

Komunikator miejski przypomni również o zbliżającym się terminie wywozu odpadów. Wystarczy zapisać się na swój rejon, a w przeddzień wywozu aplikacja poinformuje jaki rodzaj odpadów zostanie odebrany następnego dnia.

Jak działa aplikacja?

Aby móc uczestniczyć w tej szybkiej komunikacji, należy pobrać aplikację Komunikator Miejski na telefon (iOS, Android) lub wejść na stronę www.localspot.pl. Jeśli chcemy wysłać zgłoszenie przy pomocy telefonu, musimy otworzyć aplikację w telefonie, wskazać na mapie lokalizację, wybrać kategorię (np.: drogi i chodniki, dewastacja, komunikacja, zieleń, zwierzęta, śmieci), zrobić zdjęcie lub krótko opisać problem i wysłać tak przygotowany komunikat. Informację wysyłamy całkowicie anonimowo i nie ma konieczności logowania się. Możemy także śledzić utrudnienia zgłaszane przez innych. Na mapie zgłoszenia w zależności od ich statusu oznaczone są kolorystycznie, i tak czerwona pinezka oznacza problem, który został zgłoszony, ale nie rozpoczęto jego naprawiania. Miejsca oznaczone żółtą pinezką to problemy, które są w trakcie naprawy, a lokalizacje z zieloną pinezką to zgłoszenia, które zostały już zrealizowane.

Zachęcamy do pobrania aplikacji Komunikator Miejski. Bądźmy w kontakcie.

*Materiał powstał przy współpracy z Urzędem Miasta Rawa Mazowiecka.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author