Categories Miasto Rawa Mazowiecka

Czym się sugerować podczas wyboru wiertarko-wkrętarki?

Producenci elektronarzędzi posiadają w swoich ofertach szereg bardzo zróżnicowanych rodzajów. Każdy z nich może okazać się przydatny w określonych warunkach, przy odpowiednim charakterze pracy. Przed zakupem wiertarko-wkrętarki warto upewnić się, że będzie ona odpowiednio dopasowana do naszego zapotrzebowania. Pozwoli to uniknąć potencjalnych trudności, mogących wystąpić podczas wykonywania prac remontowych.

Wiertarko-wkrętarka w warunkach domowych

Wiertarko-wkrętarka to urządzenie wręcz stworzone do wykonywania prostych prac domowych. W porównaniu do wiertarek z podobnych półek cenowych hybrydy mają zwykle mniejszą moc oraz moment obrotowy. Z pozoru mogłoby się wydawać, że jest to niekorzystna cecha. Zwyczajowo jednak dostępne parametry są w zupełności wystarczające do wymagań, jakie stawiają niewielkie remonty. Jej stosunkowo niewielka masa oraz kompaktowość sprawiają, że mocowanie niewielkich elementów użytku codziennego jest bardzo proste.

Odpowiednie ograniczenie stawiane przez sprzęgło pozwala na precyzyjne wykonywanie otworów w cienkich ścianach, tworzywach sztucznych czy drewnie. Jeżeli minimalny moment obrotowy ma wystarczająco niską wartość, to urządzenie nie będzie wymagało tak dużej ostrożności podczas wiercenia w sklejkach wiórowych. W przypadku większych wartości opór stawiany przez materiał byłby niewystarczający do zatrzymania wrzeciona w odpowiednim momencie. W efekcie mogłoby to prowadzić do zbyt mocnego przekręcenia wkrętu. Taka sytuacja prowadzi do znacznego obniżenia wytrzymałości złącza.

Dodatkową zaletą jest bardzo duża ilość modeli wyposażonych w akumulator. Niewielka masa urządzenia oraz kompaktowość sprawiają, że jest ono kompaktowe, łatwe do transportu oraz przechowywania.

Wysokiej klasy sprzęt znajdziesz na https://www.bricoman.pl/elektronarzedzia/elektronarzedzia-akumulatorowe/wiertarko-wkretarki

Wkrętarko-wiertarka w przemyśle

Mimo stosunkowo niewielkiego napięcia oraz mocy, wkrętarko-wiertarki sprawdzą się świetnie również w warunkach komercyjnych prac. Nie posiadają rzecz jasna możliwości wykonywania skomplikowanych operacji w betonie. Są natomiast idealne do skręcania prostych elementów konstrukcyjnych, czy wiercenia otworów w drewnie.

Jeżeli urządzenie ma być eksploatowane przez wiele godzin dziennie, warto zainwestować w nie trochę więcej pieniędzy. Elektronarzędzia od sprawdzonych producentów potrafią działać poprawnie przez znacznie dłuższy okres niż ich tańsze odpowiedniki.

W przypadkach przemysłowych warto także zwrócić uwagę na akcesoria dołączane do zestawu. Solidna walizka zabezpieczy wiertarko-wkrętarkę przed uszkodzeniami powstającymi podczas transportu. Zapasowa bateria pozwoli na dwukrotnie dłuższą pracę  oraz co ważniejsze – na nieprzerwane użytkowanie. Rozładowaną baterię można bowiem podłączyć do ładowania, podczas gdy zapasowa jest w użytku. Wpływa to bardzo korzystnie na płynność prac. Istotną zaletą będzie także ładowarka wyposażona w możliwość szybkiego przekazywania energii.

Podsumowanie

Wybierając właściwe narzędzie, warto dokładnie rozważyć jego zakup. Wcześniejsze określenie oczekiwań stawianych urządzeniu pozwoli zawęzić zakres wyboru, co w efekcie ułatwi kupno. Wkrętarko-wiertarka odpowiedniej jakości, dobrana adekwatnie do warunków pracy, będzie działać przez długie lata, bez konieczności wykonywania jakichkolwiek napraw.

W razie problemów z podjęciem decyzji zawsze warto spytać o poradę doradców pracujących w sklepach narzędziowych. Mają oni dostęp do pełnej specyfikacji technicznej oraz testów, którym są poddawane ich produkty. Ich pomoc może dostarczyć kluczowych informacji, które finalnie przełożą się na kupno satysfakcjonującego urządzenia.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author