Ogłoszenia Rawa gazeta Głos Rawy kocham Rawę
Categories Miasto

Dni Rawy Mazowieckiej w tym roku 8-9 czerwca

Dni Rawy Mazowieckiej

Dni Rawy Mazowieckiej w tym roku odbędą się dopiero w drugi weekend czerwca. Młodzież już mogła wskazać gwiazdę, którą chcieliby usłyszeć w Rawie. Teraz trwają negocjacje i podpisywanie umów z artystami.

Władze miasta postanowiły przesunąć termin Dni Rawy na czerwiec, ponieważ w ostatni weekend maja, gdy zazwyczaj odbywało się święto miasta, w tym roku odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego.

– Termin majowy nie jest najszczęśliwszy, gdyż właśnie na przełomie maja i czerwca odbywa się najwięcej w kraju podobnych wydarzeń plenerowych od dni miast po juwenalia, dlatego zakontraktowanie ciekawych zespołów w dobrej cenie jest wyjątkowo trudne – tłumaczy Piotr Irla, burmistrz Rawy Mazowieckiej.

Tegoroczne Dni Rawy będą imprezą dwudniową. Pierwszy dzień to koncerty zespołów, zaś drugi poświęcony będzie przede wszystkim występom dzieci z rawskich szkół i lokalnych artystów. – Drugi dzień chcemy poświecić całym rodzinom i pokazaniu naszego dorobku artystycznego, zwłaszcza dzieci i młodzieży, ale nie zabraknie też koncertów – zapowiada burmistrz.

Młodzież już miała możliwość w internetowych konsultacjach głosować na artystę, którego chcieliby zobaczyć na rawskiej scenie. Młodzieżowa Rada Miasta policzyła, że najwięcej osób oddało na Dawida Kwiatkowskiego (356 głosów). Na kolejnych pozycjach znaleźli się: Felivers (239), Dawid Podsiadło (148), Paweł Domagała (125), Bartek Kaszuba (68).

– Nie mogę jeszcze w tej chwili powiedzieć, czy faktycznie na Dniach Rawy wystąpi Dawid Kwiatkowski, gdyż wiele zależy od dostępności zgłoszonych przez młodzież artystów, ale rozmawiamy z tymi, których zgłoszono i na pewno ktoś z tej listy wystąpi – mówi Piotr Irla. Burmistrz dodaje, że innych konsultacji w sprawie tegorocznego święta miasta już nie będzie, choć nie chce jeszcze zdradzić, kto będzie gwiazdą Dni Rawy, gdyż nie została jeszcze podpisana ostateczna umowa.

Władze miasta uważają, że dotychczas za późno przystępowano do organizacji Dni Rawy, a to sprawiało, że nie było czasu na konsultacje z mieszkańcami i trzeba było podpisywać umowy z tymi gwiazdami, które miały jeszcze wolne terminy, a nie koniecznie z tymi, których chcieliby usłyszeć rawianie. Teraz ma się to zmienić i prace nad programem Dni Rawy 2020 mają rozpocząć się już latem lub najpóźniej jesienią tego roku.

PRZECZYTAJ: Ogłaszamy konkurs literacki dla uczniów>>>

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author