Categories Miasto

Dwa wypadki w Rawie na ul. Niepodległości i Krakowskiej

Policjanci z komendy w Rawie Mazowieckiej pracowali przy dwóch groźnie wyglądających zdarzeniach drogowych. Funkcjonariusze przypominają o zachowaniu zasad bezpiecznej jazdy.

5 kwietnia 2022 roku przed godziną 13.00 na skrzyżowaniu ulic Niepodległości i Zwolińskiego w Rawie Mazowieckiej doszło do zdarzenia drogowego, gdzie 20-letnia kierująca lanosem jadąc ulicą Zwolińskiego nie ustąpiła pierwszeństwa 55-letniej kierującej fordem jadącej ulicą Niepodległości.

W wyniku zderzenia tych pojazdów uszkodzeniu uległ również opel, którego kierowca stał na skrzyżowaniu aby kontynuować jazdę w przeciwnym kierunku niż lanos. Na szczęście nikt z trzech pojazdów nie odniósł obrażeń. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny od forda z uwagi na uszkodzenia. 20-latka za spowodowanie kolizji otrzymała 1500 złotych mandatu karnego oraz 6 punktów karnych.

Kolejne zdarzenie miało miejsce przed godziną 16.00 na ulicy Krakowskiej w Rawie Mazowieckiej.

21-latek kierujący toyotą nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu i dachował. Zarówno kierujący jak i pasażer samochodu zostali przetransportowani do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Policjanci apelują o zachowanie zasad bezpieczeństwa na drodze, ustępowania pierwszeństwa przejazdu oraz dostosowywania prędkości do warunków ruchu. Te dwie przyczyny w statystykach policyjnych są na niechlubnym czołowym miejscu zdarzeń drogowych.

Źródło: mł. asp. Agata Krawczyk KPP w Rawie

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author