Ogłoszenia Rawa gazeta Głos Rawy kocham Rawę
Categories MiastoPowiat

Ulica Targowa w Rawie będzie oświetlona

Po ponad dekadzie na ulicy Targowej pojawi się oświetlenie. – Mieszkańcy wielokrotnie apelowali do urzędu, że to oświetlenie jest potrzebne – mówi Piotr Irla, burmistrz Rawy Mazowieckiej. Inwestycja ma kosztować 140 tys. zł.

Choć ulica Targowa to jedna z bardziej ruchliwych ulic w naszym mieście, to dopiero w tym roku doczeka się oświetlenia. Na realizację tej inwestycji złożyły się powiat i miasto. Każdy z samorządów wyłoży po 70 tys. zł.

– Jest to co prawda droga powiatowa i przez powiat zarządzana, ale korzystają z niej w dużej mierze mieszkańcy naszego miasta, a nam zależy na bezpieczeństwie każdej osoby, która przebywa na naszym terenie, bez względu na to, czyją drogą akurat jedzie – argumentuje Piotr Irla, burmistrz Rawy Mazowieckiej.

Powiat już w swoim budżecie zapisał pieniądze na oświetlenie ulicy Targowej. W projekcie budżetu miasta na ten rok, inwestycja ta została także umieszczona, a na sesji budżetowej, 24 stycznia, radni prawdopodobnie do propozycji burmistrza się przychylą.

Sama inwestycja zostanie najprawdopodobniej zrealizowana w drugiej połowie 2019 roku.

– Myślę, że jest to jeden z pierwszych przykładów dobrej współpracy między miastem, a powiatem, na rzecz naszych mieszkańców i pokazanie, że dzięki wspólnym działaniom można osiągnąć dużo więcej niż tocząc nieustanne i niesłużące nikomu oraz niczemu spory – uważa burmistrz Irla.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author