ubezpieczenia Rawa Mazowiecka Dorota Bakalarska
Categories Powiat

Gm. Biała Rawska: Ponad 8 mln zł na inwestycje, ale na rewitalizację pieniędzy nie ma

Biała rawska kochamrawe rewitaliazacja

Ponad 8 mln zł trafi do gminy Biała Rawska na realizację inwestycji drogowych i budowę sal gimnastycznych. Niestety gmina nie otrzymała pieniędzy na rewitalizację centrum Białej Rawskiej. Sprawdzamy też kiedy powstanie tężnia solankowa w Białej Rawskiej.

Władze Białej Rawskiej do Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład składały trzy wnioski. Na realizację dwóch samorząd dostał pieniądze, jeden nie uzyskał wsparcia. – Jeśli będzie druga edycja tego programu albo pojawią się inne fundusze, po które będziemy mogli sięgnąć, na pewno będziemy wnioskować o dotacje na rewitalizację centrum naszego miasta – deklaruje w rozmowie z KochamRawe.pl Wacław Jacek Adamczyk burmistrz Miasta i Gminy Biała Rawska.

Gmina Biała Rawska otrzymała niemal 4,4 mln zł na zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej gminy Biała Rawska poprzez poprawę infrastruktury drogowo –komunikacyjnej. Chodzi tu przede wszystkim o drogę od Grzymkowic do Pach z mostem na rzece Białce oraz o położenie nakładki asfaltowej na drodze Wola Chojnata – Orla Góra.

Kiedy inwestycje będą realizowane? – Mamy opracowane wszystkie dokumenty i pozwolenia na budowę, dlatego nie będziemy zwlekać z realizacją tych inwestycji – informuje burmistrz Białej Rawskiej.

4,2 mln zł samorząd bialski ma otrzymać na budowę sal gimnastycznych przy szkołach wiejskich na terenie gminy. Na ile sal gimnastycznych wystarczy tych pieniędzy i przy których szkołach wiejskich takie sale mogłyby powstać? Na to pytanie w czasie dynamicznych wzrostów cen materiałów budowlanych burmistrz woli nie odpowiadać.

Z ciekawszych inwestycji, których nie udało się zrealizować w tym roku bialskim samorządowcom to tężnia solankowa w Białej Rawskiej na terenie OSiR. Jak poinformował nas burmistrz Adamczyk została już wybrana firma, która ma wybudować tężnię. Prace powinny być wykonane w pierwszej połowie 2022 roku.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author