Categories Powiat

Gm. Rawa: Nadania imienia i wręczenia sztandaru Szkole Podstawowej w Kurzeszynie

9 listopada odbyła się uroczystość nadania imienia i wręczenia sztandaru Szkole Podstawowej w Kurzeszynie.

Od tego dnia placówka nosi imię znamienitej postaci – Apolonii Rayzacher.

Szkolne obchody rozpoczęły się o godzinie 9:00 Mszą Św. w kościele parafialnym. Następnie delegacje złożyły kwiaty i zapaliły zniczy na grobie rodzinnym Rayzacherów na miejscowym cmentarzu.

Ceremonia nadania imienia odbyła się w auli szkoły.

Dyrektor szkoły, pani Urszula Matysiak przywitała uczniów, nauczycieli, rodziców, przedstawicieli lokalnych społeczności i zaproszonych gości. Wśród nich byli przedstawiciele władz lokalnych, dyrektorzy szkół z terenu gminy, członkowie rodziny Apolonii Rayzacher, byli i obecni nauczyciele, przedstawiciele Kuratorium Oświaty, a także mieszkańcy, absolwenci oraz uczniowie szkoły.

Apolonia Rayzacher była wybitną postacią społeczną, działaczką oświatową i miłośniczką kultury. W szkole pracowała od zakończenia I wojny światowej. To właśnie dzięki jej ogromnym staraniom w Kurzeszynie działała szkoła podstawowa, w trakcie II wojny światowej tajne nauczanie, a w 1957 roku Kurzeszyn doczekał się budowy nowego budynku szkoły.

Przez długie lata pełniła funkcję dyrektora placówki, wprowadzając innowacyjne metody nauczania i stale dbając o rozwój edukacyjny dzieci.

Sztandar, którym szczyci się od tego momentu Szkoła w Kurzeszynie, reprezentuje wartości, którymi kierowała się patronka Szkoły – wiedzę, patriotyzm i otwartość młodych umysłów.

Uroczystość była też okazją do ślubowania uczniów wszystkich klas. Każdy uczestnik miał również okazję podziwiać występy artystyczne uczniów, którzy przygotowali specjalny program na tę okazję, powiązany z obchodami Narodowego Święta Niepodległości.

Pożyczka na cudze dane

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author