Categories Powiat

Gmina Rawa: Powraca Rawska Ofensywa Kulturalna!

Pierwszym wydarzeniem, rozpoczynającym tegoroczny cykl „Rawskiej Ofensywy Kulturalnej” będzie koncert Pana Michała Zatora, który odbędzie się 28 maja w Boguszycach.

Jak wszyscy, którzy zajmują się organizacją przedsięwzięć kulturalnych również Gminny Ośrodek Kultury w Matyldowie stara się stale zmieniać, poprawiać oraz poszukiwać nowych form działalności. Przy tym wszystkim nie zapomnieć o inicjatywach, które mieszkańcy Gminy polubili, pokochali, którym okazali duże zainteresowanie. Do tej grupy można zdecydowanie zaliczyć projekt „Rawskiej Ofensywy Kulturalnej”, czyli cykl koncertów, realizowanych na terenie Gminy Rawa Mazowiecka od czerwca do listopada 2021 roku.

W roku 2023 Gminny Ośrodek Kultury wspólnie z Wójtem Gminy Rawa Mazowiecka – Michałem Michalikiem z wielką radością i satysfakcję zapraszają na drugą edycję tegoż projektu, która będzie realizowana w duchu obchodów jubileuszu 50-lecia Gminy Rawa Mazowiecka.

Na dobry początek koncert królewskiej harfy z muzycznymi zakątkami duszy Pana Michała Zatora – znakomitego muzyka artysty, który prawdopodobnie jako jedyny w kraju uprawia rozbudowaną improwizację instrumentalną, akompaniując sobie do śpiewu.

Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, stypendysta Ministra Kultury i Marszałka Województwa Wielkopolskiego, półfinalista V edycji programu “Mam talent”, Artysta współpracujący z filharmoniami oraz artystkami takimi jak Natalia Niemen i Edyta Górniak. W swoim repertuarze posiada kompozycje klasyczne i autorskie, inspirowane muzyką celtycką i literaturą fantasy. W jego artystycznym portfolio znajduje się również płyta FORGOTTEN REALMS.

Do zobaczenia 28 maja 2023 r. w kościele parafialnym w Boguszycach.

*Materiał powstał przy współpracy z Urzędem Gminy Rawa Mazowiecka

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author