ubezpieczenia Rawa Mazowiecka Dorota Bakalarska
Categories Miasto

Granat na ul. Stefana Batorego w Rawie Mazowieckiej

Granat moździerzowy najprawdopodobniej z czasów II Wojny Światowej został znaleziony pomiędzy blokami na ulicy Stefana Batorego w Rawie Mazowieckiej. Odsłoniły go ostatnie deszcze. Mógł stanowić ogromne zagrożenie dla mieszkańców – zwłaszcza dzieci.

28 czerwca 2021 roku rawscy policjanci zostali zaalarmowani o wystającym z ziemi pocisku na jednym z osiedli w Rawie Mazowieckiej.

Najprawdopodobniej ostatnie ulewne deszcze spowodowały wypłukanie ziemi, dlatego też niewybuch stał się widoczny dla przechodniów.

Mundurowi natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Tam okazało się, że pocisk znajdował się przy jednym z bloków przy ulicy Batorego, w miejscu gdzie rodzice z dziećmi chodzą na plac zabaw.

Wstępne ustalenia wykazały, że niebezpieczne znalezisko to granat moździerzowy 81 mm pochodzący najprawdopodobniej z czasów II Wojny Światowej.

Funkcjonariusze rawskiej Policji zabezpieczyli teren do czasu przyjazdu wojskowych saperów, którzy usunęli niewybuch.

Policjanci przypominają, że niewybuchy są bardzo niebezpieczne. Ich wydobywanie lub przemieszczanie grozi kalectwem, a nawet śmiercią. W każdym przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką Policji i pod żadnym pozorem nie dotykać niebezpiecznego znaleziska.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author