Ogłoszenia Rawa gazeta Głos Rawy kocham Rawę
Categories Miasto

II edycja Rankingu Gmin Województwa Łódzkiego

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Centrum Szkoleniowe w Łodzi organizuje w 2022 r. II edycję Rankingu Gmin Województwa Łódzkiego. Laureatów Rankingu poznamy podczas Gali 01.12.2022 r. w Orientarium Łódź.

Ideą rankingu jest wyłonienie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego województwa łódzkiego wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego. W ramach Rankingu ocenie poddawane są wszystkie gminy województwa łódzkiego z wyłączeniem miast na prawach powiatu.

Mamy nadzieję, że przeprowadzane analizy statystyczne staną się podstawą ważnej dyskusji zarówno nad zarządzaniem lokalnym, jak i strategicznymi kierunkami rozwoju regionu.

Ranking Gmin organizowany przez FRDL jest corocznym ważnym wydarzeniem na mapie wydarzeń samorządowych.

Podczas tegorocznego rankingu współpracujemy z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną. Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna to wsparcie innowacji i technologii oraz tworzenie sieci powiązań w duchu hasła let’s connect.

ŁSSE działa od 1997 i obejmuje swoim obszarem całe województwo łódzkie, część województwa mazowieckiego i wschodnią część województwa wielkopolskiego.

Strefa zlokalizowana jest na skrzyżowaniu dwóch autostrad A1 (północ-południe) i A2 (wschód-zachód). Dwa międzynarodowe porty lotnicze zlokalizowane na jej terenie (Warszawa i Łódź) oraz rozbudowana sieć kolejowa cargo, w tym połączenie kolejowe Polska-Chiny (Łódź-Chengdu) – dają ŁSSE ogromny potencjał logistyczny.

Strategiczna lokalizacja, dostęp do wykształconej kadry oraz zachęty podatkowe sprawiły, że w ostatnich latach Łódzka SSE znalazła się w czołówce stref na świecie w rankingu przygotowanego przez Magazyn FDI (część grupy Financial Times).

Atuty i sukcesy SSE:

– od ponad 4 lat Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna buduje ogólnopolski ośrodek innowacji oraz kreuje lokalny ekosystem wspierania startupów. Dzięki temu każdy obecny i nowy inwestor ŁSSE ma bezpośredni dostęp do nowoczesnych technologii,
– ŁSSE udziela wsparcia w postaci zwolnienia z podatku CIT lub PIT od osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą. Inwestując w Łódzkiej SSE, przedsiębiorca może skorzystać ze zwolnienia z podatku dochodowego w wysokości nawet do 60% kosztów kwalifikowanych inwestycji,

– przewagą strefy nad innymi formami pomocy publicznej dla inwestora jest szeroki wachlarz wspieranych działalności. Ze wsparcia w Strefie mogą skorzystać przedsiębiorstwa z branży produkcyjnej, nowoczesnych usług dla biznesu (BPO / SSC / IT) oraz prowadzące działalność B + R,

– Technikum Automatyki i Robotyki – prestiżowa i nowoczesna oferta kształcenia zawodowego. Stworzenie Technikum spowodowało powstanie zawodu przyszłości – technika automatyki i robotyki, Strefa RozwoYou wspiera pracowników mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz osób samozatrudnionych z terenu województwa łódzkiego.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author