Categories Powiat

Izabela Trzonek i Piotr Włodarski ze Szkoły Podstawowej nr 2 na podium “Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa”

22 listopada w Łodzi odbył się XIV finał wojewódzki „Konkursu sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie” realizowany w ramach działań profilaktycznych pn. „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”. Drużyna reprezentująca powiat rawski w składzie: Izabela Trzonek i Piotr Włodarski zajęli II miejsce.

Konkurs corocznie organizowany jest przez Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi. Dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy Wydziału Prewencji KWP w Łodzi, przy wsparciu profilaktyków z komend powiatowych i miejskich województwa łódzkiego oraz uczniów klas o profilu policyjnym XVIII Liceum Ogólnokształcącego im. J. Śniadeckiego w Łodzi wypełniona po brzegi hala sportowa „Zatoka Sportu” tętniła życiem, muzyką i dobrą zabawą.

Turniej adresowany jest do uczniów klas drugich szkół podstawowych z całego województwa łódzkiego. Uczestniczą w nim pary złożone z dziewczynki i chłopca. Konkurs składa się z kilku etapów. Dzieci najpierw podejmują zmagania podczas eliminacji szkolnych, powiatowych a ostatecznie reprezentują swoją szkołę w etapie wojewódzkim. Rywalizacja przebiega w duchu walki fair play.

W trakcie zawodów uczniowie wykazują się ponadprzeciętną sprawnością fizyczną na torze przeszkód zbliżonym do tego, który pokonują kandydaci do służby w Policji. Przeszkody dostosowane są do wieku i rozwoju fizycznego uczestników. Ponadto uczniowie odpowiadają na 15 pytań z wiedzy o bezpieczeństwie.

W tegorocznym finale najlepsze wyniki uzyskali i stanęli na podium uczniowie reprezentujący:

I miejsce – Szkołę Podstawową nr 1 w Brzezinach,

II miejsce – Szkołę Podstawową nr 2 w Rawie Mazowieckiej,

III miejsce – Szkołę Podstawową nr 9 w Zduńskiej Woli.

Kliknij i posłuchaj

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author