Ogłoszenia Rawa gazeta Głos Rawy kocham Rawę
Categories Miasto

Jerzy Majewski został komendantem Straży Miejskiej w Rawie

Jerzy Majewski / fot. KochamRawe.pl

Konkurs na komendanta Straży Miejskiej w Rawie wygrał Jerzy Majewski, były komendant rawskiej policji.

Komisja konkursowa wybrała nowego komendanta Straży Miejskiej w miniony czwartek. O to stanowisko ubiegało się dwóch kandydatów.

– To był trudny wybór, gdyż obaj kandydaci mieli bardzo wysokie kwalifikacje i wiedzę merytoryczną – mówi w rozmowie z KochamRawe.pl Artur Piotrowski, wiceburmistrz Rawy Mazowieckiej.

Do udziału w konkursie na stanowisko komendanta rawskiej Straży Miejskiej zgłosił się wysokiej rangi, emerytowany funkcjonariusz Straży Granicznej i Jerzy Majewski, który do 2016 roku pełnił funkcję komendanta Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej.

– O wyborze tego kandydata zadecydowała przede wszystkim jego bardzo dobra znajomości problemów, z którymi borykają się mieszkańcy naszego miasta i doskonała znajomość topografii Rawy – wyjaśnia Artur Piotrowski.

Nowy komendant Straży Miejskiej rozpocznie pracę za około 2 tygodnie, po uzyskaniu przez władze miasta opinii na jego temat od Komendanta Wojewódzkiego Policji.

Od kilku miesięcy, gdy dotychczasowy komendant SM, został naczelnikiem Wydziału Gospodarki Komunalnej, na stanowisku komendanta był wakat.

Rawska Straż Miejska zatrudnia siedmiu strażników i komendanta.

fot. archiwalne / KochamRawe.pl

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author