Categories Miasto

Kiedy powstanie ścieżka rowerowa w Rawie? Miasto szuka firmy, która wybuduje ścieżkę

W tym roku będziemy mogli przejechać ścieżką rowerową od osiedla Zamkowa Wola nad Zalew. Burmistrz ogłosił przetarg na budowę odcinka ścieżki od ul. Łowickiej do „Sójczego”.

Grubo ponad dekadę musieliśmy czekać na budowę brakującego odcinka ścieżki rowerowej. Aktualny burmistrz – Piotr Irla – postawił sobie za jeden z priorytetów wybudować ten odcinek i wszystko wskazuje na to, że w wiosną budowa się rozpocznie.

Miasto zdobyło wszystkie niezbędne zezwolenia oraz potrzebne opinie i ogłosiło przetarg na budowę ścieżki, czyli poszukuje firmy, która wykona odcinek od ulicy Łowickiej do osiedla Zamkowa Wola.

– Mamy pozwolenie na budowę, ogłosiliśmy przetarg na wykonawstwo, 10 lutego otworzymy oferty i jak tylko wyłonimy wykonawcę, to natychmiast ruszy budowa – deklaruje burmistrz Piotr Irla.

Na realizację tej inwestycji miasto chce przeznaczyć ok. 1,5 mln zł, a wszystkie prace powinny być zakończone najpóźniej w wakacje. – Chcę, aby ścieżka była gotowa przed Rajdem Rowerowym, tak, abyśmy wszyscy mogli po niej przejechać – mówi w rozmowie z KochamRawe.pl burmistrz Piotr Irla.

Przypomnijmy, że Rawski Rodzinny Rajd Rowerowy przyciąga co roku około tysiąca rowerzystów i odbywa się w ostatnich dniach sierpnia.

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author