Categories Miasto

Kolizja na ul. Południowej w Rawie. Kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu

Do kolizji drogowej doszło na skrzyżowaniu ulic Południowej i Krakowskiej w Rawie Mazowieckiej. Chwila nieuwagi doprowadziła do zdarzenia drogowego, którego przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Obok nadmiernej prędkości nadal jest to najczęstsza przyczyna wypadków i kolizji.

Do zdarzenia drogowego doszło 17 kwietnia 2023 rok przed godziną 12.00 na skrzyżowaniu ulic Krakowska i Południowa w Rawie Mazowieckiej. 21-letnia kierująca fordem jadąc ulicą Południową nie ustąpiła pierwszeństwa prawidłowo jadącemu ulicą Krakowską kierującemu bmw. Kierujący byli trzeźwi. Kobieta otrzymała mandat karny. Z uwagi na uszkodzenia pojazdów policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne.

Policjanci nieustannie apelują o ostrożność na drodze oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii. Na całe szczęście w tej sytuacji nikt poważnie nie ucierpiał.

Najczęściej do wypadków i kolizji drogowych dochodzi w sytuacjach: nieustąpienia pierwszeństwa podczas włączania się do ruchu, bądź niestosowania się do znaku ustąp pierwszeństwa. Znak A-7, czyli ustąp pierwszeństwa, znajduje się przy drogach podporządkowanych. Widząc go, musimy, przepuścić wszystkie pojazdy, które jadą po drodze z pierwszeństwem.

Źródło: mł. asp. Agata Krawczyk – KPP w Rawie

REKLAMA
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author