Categories Powiat

Kierowcy z powiatu rawskiego bez uprawnień. Od początku roku 30 kierowców trafiło przed sąd

policja rawa uica aleksandrówka kocham rawe

Policjanci z rawskiego wydziału ruchu drogowego zatrzymują do kontroli coraz większą ilość kierowców bez uprawnień. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, funkcjonariusze obligatoryjnie muszą skierować wniosek do sądu o ukaranie. Tylko w ostatnich dniach rawska policja zatrzymała dwóch kierowców bez prawa jazdy.

Przeczytaj: Kolizja w Rawie Mazowieckiej

Od początku roku rawscy policjanci skierowali ponad 30 wniosków o ukaranie do sądu w związku z kierowaniem pojazdem bez wymaganych uprawnień.

Tylko w ubiegły weekend mundurowi zatrzymali dwóch kierujących, którzy nie posiadają prawa jazdy.

Pierwsza taka kontrola miała miejsce 16 kwietnia w Rawie Mazowieckiej, gdzie policjanci zatrzymali 67-letniego kierującego peugeotem. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy wymaganej kategorii.

Tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej w Wólce Lesiewskiej 27-letniego kierującego bmw, który również nie posiadał uprawnień do kierowania.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, sprawy obu mężczyzn zostaną skierowane pod ocenę sądu.

Policja przypomina, że znowelizowane przepisy kodeksu wykroczeń za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień przewidują minimalną grzywnę w wysokości 1500 złotych. Sąd może jednak orzec grzywnę w kwocie aż 30 tysięcy złotych. Ponadto, obligatoryjnie sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów, który może trwać od 6 miesięcy do nawet 3 lat. Apelujemy do kierowców o przestrzeganie przepisów.

Źródło: mł. asp. Agata Krawczyk – KPP w Rawie

REKLAMA
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author