Categories Miasto

Koncert VI Rubinstein Piano Festival 2019

17 października o godz. 18.00 w Miejskim Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej odbędzie się VI Rubinstein Piano Festival z utworami Fryderyka Chopina i Jana Sebastiana Bacha. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w MDK.

Gościem honorowym koncertu będzie pani Ewa Rubinstein. W programie utwory Fryderyka Chopina i Jana Sebastiana Bacha. Artyści będą grać na fortepianie koncertowym marki steinway.

Podczas rawskiego koncertu wystąpi Paweł Wakarecy – pianista, który urodził się w 1987 roku w Toruniu. Z wyróżnieniem ukończył Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w klasie fortepianu prof. Katarzyny Popowej-Zydroń. Zdobywał laury i wyróżnienia na licznych ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych. W 2010 roku zdobył Wyróżnienie oraz Nagrodę Specjalną dla najlepszego Polaka na XVI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Koncertował na najważniejszych estradach koncertowych i festiwalowych w Polsce. Regularnie występuje jako solista z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, współpracował także z większością orkiestr filharmonicznych w kraju.

Przed recitalem Pawła Wakarecego wystąpi z półrecitalem Maria Aleksandra Zagajewska, mająca (przez rodziców) rawskie korzenie.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author