Categories Miasto

Kradli katalizatory z samochodów. Sprawcy zatrzymani na “Sójczym” w Rawie

Rawscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy wycinali katalizatory z samochodów zaparkowanych na os. Zamkowa Wola w Rawie Mazowieckiej. Następnie sprzedawali łup w punktach recyklingu katalizatorów. Zatrzymanym grozi kara do 5 lat więzienia.

9 stycznia rawscy policjanci otrzymali informację, że na osiedlu Zamkowa Wola ktoś zagląda pod zaparkowane samochody.

O godzinie 1.30 w nocy policjanci pojechali we wskazany rejon.

Na parkingu przy ulicy Jana Sobieskiego funkcjonariusze patrolówki zauważyli dwóch mężczyzn. Jeden z nich leżał pod samochodem, a drugi obserwował w tym czasie otoczenie. Policjanci zareagowali błyskawicznie i zatrzymali obu zaskoczonych mężczyzn.

25-letni mieszkańcy powiatu skierniewickiego mieli na sobie latarki czołowe. W samochodzie, którym przyjechali do Rawy, policjanci znaleźli różne narzędzia służące do wycinania i kradzieży katalizatorów z pojazdów.

Wobec jednoznacznych dowodów zatrzymani przyznali, że planowali wyciąć katalizator z zaparkowanego mercedesa. Policjanci wstępnie ustalili, że mężczyźni ukradli katalizatory także z innych samochodów na terenie województwa łódzkiego.

Skradzione katalizatory sprzedawali w stacjach recyklingu. Zatrzymani odpowiedzą za kradzież, co jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Rawie

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author