ubezpieczenia Rawa Mazowiecka Dorota Bakalarska
Categories Miasto

Burmistrz Rawy chce przełożenia wyborów prezydenckich. Co na to mieszkańcy?

Burmistrz pisze do mieszkańców Rawy list. “Jestem zdecydowanym zwolennikiem przełożenia ich (wyborów – red.) terminu. Przemawiają za tym mocne i logiczne argumenty, z których zasadnością trudno dyskutować” – pisze Piotr Irla, burmistrz Rawy Mazowieckiej w swoim liście otwartym do mieszkańców miasta.

…wypełniam nałożone na gminę obowiązki wynikające z aktualnych przepisów prawa wyborczego. Natomiast mam świadomość, że realizowanie czynności wynikających z kalendarza wyborczego, naraża Was – Drodzy Rawianie – na niepotrzebne ryzyko utraty zdrowia lub nawet życia. Wykonuję więc czynności wynikające z przepisów prawa, ale nie będę nikogo namawiał, ani zmuszał do pełnienia funkcji wyborczych, zasiadania w komisjach, ani uczestnictwa w wyborach, bo zbyt cenię Wasze zdrowie i życie. Sami Państwo zdecydujecie, czy chcecie w tym uczestniczyć” – pisze burmistrz do mieszkańców Rawy Mazowieckiej.

W dalszej części listu czytamy:

Jestem bezpartyjny i staram się być obiektywny, ale obserwowane obecnie bezpardonowe parcie PiS-u do zachowania władzy jest wręcz histeryczne. Bodaj po trupach, aby do celu. Myślę, że nie tego oczekują wyborcy, nawet wyborcy tej partii“.

Całość listu otwartego burmistrza Piotra Irli można pobrać i przeczytać klikając w poniższy link.

List otwarty Burmistrza Piotra Irli w sprawie wyborow prezydenckich KochamRawe

Prosimy napiszcie na naszym profilu facebook.com/kochamrawe co Wy myślicie na temat wyborów prezydenckich 10 maja? Czy będziecie pracować w komisjach wyborczych? Czy pójdziecie do lokalu wyborczego oddać swój głos? Jeśli głosowanie będzie korespondencyjne to kto powinien karty do głosowania przynieść, odebrać, a następnie zliczyć głosy? Kto odbierze głosy od osób zakażonych i przebywających w kwarantannie?

Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author