Categories Powiat

Kronika policyjna Rawa: Dwa zatrzymane prawa jazdy w Księżej Woli

W czasie zaledwie 15 min policjanci z rawskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej dwoje kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Oboje otrzymali srogie mandaty i stracili uprawnienia na 3 miesiące.

Policjanci otrzymują informację z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa o różnych wykroczeniach, które mają miejsce na terenie powiatu rawskiego.

W ostatnim czasie mieszkańcy Księżej Woli zaznaczyli notoryczne przekraczanie prędkości w ich miejscowości.

Funkcjonariusze ruchu drogowego rawskiej komendy postanowili to sprawdzić. Okazało się, że w przeciągu 15 minut zatrzymali do kontroli drogowej dwoje kierujących, dla których znak obszar zabudowany nic nie znaczy. Przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h 41-letnia kierująca toyotą jechała o 54 km/h za szybko, a 18-latek kierujący samochodem marki SangYoung tak spieszył się do restauracji ze znajomymi, że jechał 112 km/h. Mężczyzna nie zdążył za długo nacieszyć się prawem jazdy, bo otrzymał je zaledwie 3 miesiące wcześniej. Oboje kierujący otrzymali mandaty, punkty karne i odjechali bez prawa jazdy.

Policja przypomina!

Osoba, która będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, trzymiesięczny okres zakazu będzie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca w dalszym ciągu będzie decydowała się wsiąść za kółko, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Bądźmy odpowiedzialni stosując się do ograniczeń prędkości oraz szanujmy prawo jazdy, które często zdobyte jest z wielkim trudem.

Źródło: aspirant Agata Krawczyk – KPP w Rawie

ubezpieczenia Rawa Mazowiecka
REKLAMA
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author