Categories Miasto

Książkowe prezenty od rawian dla pacjentów onkologicznych. Pomogli też policjanci

Rawscy Czytelnicy ponownie nie zawiedli! Trzy pudła po brzegi wypełnione książkami trafią do pacjentów onkologicznych, którzy nadchodzące święta będą zmuszeni spędzić na szpitalnych oddziałach.

Świąteczną zbiórkę książek zorganizowała Fundacja Onkologiczna Rakieta. – Jak tylko zobaczyliśmy ogłoszenie z prośbą o podarowanie książek pacjentom onkologicznym, uznaliśmy, że musimy przygotować paczkę – mówi Zbigniew Pacho, dyrektor MBP w Rawie Mazowieckiej.

– Zawsze możemy liczyć na wielkie, otwarte serca naszych czytelników, dlatego zaproponowaliśmy, że oni również mogą się do tej akcji przyłączyć. My wzięliśmy na siebie wysyłkę wszystkich podarowanych książek.

Tytuły natychmiast zaczęły napływać do obydwu oddziałów rawskiej biblioteki. Wiele nowych, poczytnych, ale także mniej znanych, już przeczytanych, ale wciąż w dobrym stanie. Każdy podzielił się tym, co miał. Najważniejsze było jednak to, by wpisać do książki dedykację dla osoby, która ją otrzyma.

– Wystarczyło kilka ciepłych słów albo chociaż podpis osoby, która przyniosła książkę. Dzięki temu nabrały one dodatkowo emocjonalnej wartości – wyjaśnia dyrektor.

Pudło pełne książek dostarczyli także rawscy policjanci, którzy zorganizowali mini zbiórkę w komendzie i bialskim komisariacie. Łącznie udało się spakować wszystkie podarowane pozycje w trzy pudła ważce razem ponad 60 kilogramów.

fot. MBP w Rawie

Jak wydać książkę? Ile kosztuje wydanie książki?

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author