ubezpieczenia Rawa Mazowiecka Dorota Bakalarska
Categories Miasto

Kto zostanie zwolniony ze składek ZUS? Warunkiem jest przychód poniżej 15 681 zł. WNIOSEK

Zwolnienie z ZUS dla jednoosobowej działalności gospodarczej

Jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą i zajmujesz się np. handlem, a więc kupujesz i odsprzedajesz towar, prawdopodobnie nie zostaniesz zwolniony z płacenia składek ZUS, chyba, że twój miesięczny przychód (nie mylić z dochodem) nie przekroczył 15 681 zł.

Zwolnienie z ZUS wniosek pobierzesz klikając w poniższy link:

Wniosek RDZ_PAPIER_31_03_2020 KochamRawe.pl

Poniżej najważniejsze informacje, kto może skorzystać ze zwolnienia z płacenia składek ZUS przez najbliższe trzy miesiące, a kto nie. Jakie kryteria trzeba spełniać, aby zostać zwolnionym z płacenia składek ZUS?

PORADNIK dla młodych przedsiębiorców “Jak osiągnąć sukces”, czyli jak zbudować markę swojej firmy, markę produktu i markę osobistą w Internecie>>>

Kogo dotyczy zwolnienie ze składek ZUS?

  • osób wykonujących działalność pozarolniczą przed 1 lutego 2020 r. i opłacających składki na własne ubezpieczenia,
  • płatników składek, którzy prowadzili firmę przed 1 lutego 2020 r. i zgłosili do ubezpieczeń społecznych mniej niż 10 osób na 29 lutego 2020 r.,
  • duchownych.

Jakie musisz spełnić warunki, aby skorzystać ze zwolnienia składek ZUS?

  • Wykonywałeś działalność pozarolnicza przed 1 lutego 2020 r. i opłacałeś składki na własne ubezpieczenia lub byłeś płatnikiem składek przed tą datą i zgłosiłeś do ubezpieczeń społecznych mniej niż 10 osób na 29 lutego 2020 r. albo jesteś duchownym.
  • Gdy opłacasz składki wyłącznie na własne ubezpieczenia Twój przychód z działalności w pierwszym miesiącu, za który jest składany wniosek nie może przekroczyć kwoty 15 681 zł., tj. 300% prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia brutto.
  • Musisz złożyć wniosek do ZUS do 30 czerwca 2020 r.
  • Musisz złożyć dokumenty rozliczeniowe za okres marzec-maj 2020 r. do 30 czerwca 2020 r. chyba, że zgodnie z przepisami jesteś zwolniony z ich składania.

Ze zwolnienia ze składek nie skorzystają firmy, które znajdowały się w trudnej sytuacji w grudniu 2019 r. i nie regulowały należności, w tym składek pobieranych przez ZUS. Wynika to z regulacji UE.

Zwolnienie z ZUS wniosek do pobrania powyżej w tekście.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author