Categories Powiat Rawski

Idziesz do sklepu? Sprawdź jak należy się zachować. Informacje dla mieszkańców Rawy

Od dziś: zakupy w jednorazowych rękawiczkach zapewnionych przez sklepy, specjalne godziny, w których zakupy mogą robić tylko seniorzy, ograniczona liczba osób w sklepie i na targowisku miejskim.

Najważniejsze zasady dotyczące zakupów, obowiązujące także w Rawie:

Od dziś (2.04) wszyscy klienci muszą zakładać jednorazowe rękawiczki przed wejściem do sklepu. Rękawiczki musi zapewnić sklep (mimo, że ich noszenie nakazał rząd, to sklepy nie otrzymają ani rękawiczek, ani pieniędzy na nie).

W godzinach od 10:00 do 12:00 do sklepów i punktów usługowych będą wpuszczani jedynie osoby powyżej 65 roku życia. W pozostałych godzinach sklepy i lokale usługowe są dostępne dla wszystkich. W tym dla osób powyżej 65. roku życia.

Do każdego sklepu (zarówno małego, jak i wielkopowierzchniowego), a także do każdego lokalu usługowego może jednocześnie wejść maksymalnie trzy razy więcej osób, niż liczba kas znajdująca się w sklepie. Jeśli w małym sklepie jest jedna kasa – mogą przebywać w nim tylko 3 osoby. Jeśli w markecie kas jest pięć – może w nim być jednocześnie 15 osób (liczą się wszystkie kasy, a nie tylko kasy czynne).

Podobne zaostrzenia dotkną także targów, straganów i bazarków (nie więcej niż trzy osoby do jednego stoiska). Z tą różnicą, że liczba osób przebywających na targu nie może być większa niż trzykrotność liczby punktów handlowych. Jeśli na targowisku jest 20 handlujących, to na jego terenie może przebywać w jednym momencie maksymalnie 60 klientów.

Na terenie poczty może przebywać w jednym momencie tyle osób, ile wynosi liczba okienek pocztowych pomnożona przez 2.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author