Categories Miasto

Magda Ciołak i Maciek Budziński zajęli drugie miejsca w biegach przełajowych City Trail w Łodzi

W czwartej odsłonie ogólnopolskiego cyklu biegów przełajowych City Trail w Łodzi Magda Ciołak i Maciek Budziński z MLUKS Rawa Mazowiecka na dystansie głównym 5 km, zajęli drugie lokaty uzyskując odpowiednio czasy 19:11 i 16:02.

Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Rawskiego 2019>>>

Maciek próbował tym razem zgubić rywali tempem, ale były reprezentant MLUKS RAWA – Grzesiek Petrusiewicz (AZS Łódź) jest na razie poza zasięgiem Maćka.

Powoli wraca do formy 2-krotny triumfator tej imprezy, także wychowanek rawskiego klubu – Wojtek Sowik (AZS Łódź), który do Maćka stracił 20 sekund i w kolejnych startach może być jego groźnym rywalem.

Magda i Maciek pewnie zmierzają po lokaty na podium w końcowej klasyfikacji. Są najmłodszymi uczestnikami rywalizacji ze ścisłej czołówki.

Znakomicie spisała się Martyna Sęczek w biegu młodzieżowym (około 2 km). Pewnie zwyciężyła z przewagą ponad 12 sekund nad najgroźniejszymi rywalkami, uzyskując drugi czas w historii tej trasy (6:32). Szybciej biegała tylko Magda Ciołak (6:30 w 2017 roku).

Rafał Sobstel na tym samym dystansie zajął trzecia lokatę (5:58) walcząc nie tylko z rywalami ale również z kontuzją stopy.