Categories Powiat Rawski

Mieszkaniec powiatu rawskiego, poszukiwany czterema listami gończymi, jechał pod wpływem

policja zatrzymanie pijany poszukiwany Sadkowice kochamrawe powiat rawski kocham rawę

36-letni mieszkaniec powiatu rawskiego był poszukiwany czterema listami gończymi do odbycia kary pozbawienia wolności. Wpadł w ręce rawskiej policji podczas rutynowej kontroli drogowej w Sadkowicach. Kierował samochodem w stanie nietrzeźwości i z sądowym zakazem kierowania pojazdami.

18 stycznia 2023 roku po godzinie 18.00 w Sadkowicach patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kierującego fiatem pandą.

Już po chwili rozmowy mundurowi wyczuli od kierowcy woń alkoholu.

Od początku interwencji mężczyzna był nerwowy. Wynik sprawdzenia w policyjnych bazach zdradził powód jego zachowania. Okazało się, że 36-latek zamieszkujący na terenie powiatu rawskiego jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Badanie alkomatem wskazało, że ma on w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Ponadto kierujący pandą posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany czterema listami gończymi przez Sąd Rejonowy w Łasku, w Zgierzu oraz Prokuraturę w Pabianicach.

W przeszłości był notowany za oszustwa, groźby karalne, uszkodzenie ciała, kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do zakazu kierowania pojazdami.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz prowadzenia pojazdu po cofnięciu uprawnień.

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Po wykonaniu czynności procesowych 36-latek został przewieziony do zakładu karnego.

Źródło: mł. asp. Agata Krawczyk KPP w Rawie

REKLAMA
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author