Ogłoszenia Rawa gazeta Głos Rawy kocham Rawę
Categories Powiat

Wielkanoc: Policja zatrzymała trzy uprawnienia do kierowania i 7 dowodów rejestracyjnych

Kierowcy z powiatu rawskiego nie mogli liczyć na pobłażliwość mundurowych. Policjanci badali stan trzeźwości, sprawdzali stan techniczny pojazdów, mierzyli prędkość aut. Kontrolowali również kierujących jednośladami. Na terenie powiatu rawskiego doszło do jednego wypadku, a 30 osób zostało ukaranych mandatami.

W okresie świątecznym policjanci odnotowali mniejszy ruch, analogicznie jak w poprzednim roku, co oczywiście spowodowane było stanem epidemiologicznym i ograniczeniami w przemieszczaniu się.

Użytkowników dróg powiatu rawskiego nie ominęły niestety zdarzenia drogowe.

Funkcjonariusze odnotowali 1 wypadek i 5 kolizji. Puste drogi zachęciły część kierowców do mocniejszego wciśnięcia pedału gazu co zakończyło się zatrzymaniem 3 uprawnień do kierowania pojazdami, za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Kontrole techniczne pojazdów zakończyli zatrzymaniem 7 dowodów rejestracyjnych.

Mundurowi skontrolowali 70 kierujących, z czego 30 osób zostało ukaranych mandatami za popełnione wykroczenia, zastosowali również 18 pouczeń.

Policjanci z rawskiej komendy zatrzymali do kontroli 2 kierujących w trakcie obowiązującego zakazu kierowania pojazdami.

Przebadali na trzeźwość 321 kierujących z czego jeden rowerzysta miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu.

Źródło: KPP w Rawie

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author