Categories Miasto

Wydawał zaświadczenia i certyfikaty. Mieszkaniec Rawy Mazowieckiej przyznał się do winy

Policjanci postawili mieszkańcowi Rawy Mazowieckiej 45 zarzutów związanych z korupcją, oszustwami i podrabianiem dokumentów, bez wymaganych do tego uprawnień. 45–letniemu rawianinowi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Rawscy kryminalni realizujący działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości gospodarczej ustalili, że45 – letni mieszkaniec Rawy Mazowieckiej wydaje certyfikaty i zaświadczenia o odbytych kursach nie mając do tego uprawnień.

Mężczyzna w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, wystawiał dokumenty osobom zgłaszającym się na kursy. 45 – latek wprowadzał „swoich kursantów” w błąd, ponieważ nie posiadał uprawnień do prowadzenia kursów i egzaminów. Co za tym idzie w wydawanych zaświadczeniach i certyfikatach poświadczał nieprawdę, wiedząc, że przeprowadzone przez niego kursy są niezgodny z obowiązującymi przepisami. Kursanci ponosili koszty związane z odbyciem kursu oraz egzaminem końcowym.

Jak ustalili policjanci proceder ten trwał od 2015 do 2019 roku. Ofiarami nieuczciwego „biznesmena” padło kilkadziesiąt osób, które odbyły u niego kursy.

Zgromadzony w sprawie materiał pozwolił na przedstawienie mężczyźnie 45 zarzutów dotyczących korupcji, oszustw i podrabiania dokumentów.

Podejrzany przyznał się do winy. Przestępstwa jakich się dopuścił zagrożone są karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: mł. asp. Małgorzata Lewandowska KPP Rawa Mazowiecka

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author