Categories Powiat

Gdzie będzie można się zaszczepić przeciw COVID-19? 11 punktów w powiecie rawskim

W Łódzkiem punkt szczepień w swojej gminie lub mieście ma niemal każdy dorosły mieszkaniec regionu – 99,7%. W powiecie rawskim na liście punktów szczepień w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 znalazło się 11 placówek. Podajemy ich wykaz.

Według danych z 5 stycznia br. w całej Polsce do szczepienia populacyjnego zgłosiło się i zostało potwierdzonych niemal 6 tys. punktów szczepień. Podaniem preparatu zajmie się ponad 7,3 tys. zespołów szczepiących. W Łódzkiem na dziś są 433 punkt szczepień, w tym 138 w samej Łodzi. W regionie szczepieniami będzie się zajmowało 516 zespołów szczepiących, w tym w Łodzi 158. Na liście punktów szczepień są to w znakomitej większości – niemal 90% – poradnie podstawowej opieki zdrowotnej, czyli miejsca doskonale znane pacjentom.

Wykaz punktów szczepień jest na bieżąco aktualizowany. Zostanie uzupełniony o dane kontaktowe do każdego punktu. W połowie stycznia br. powstanie także specjalna, interaktywna mapa, dzięki której każdy znajdzie punkt szczepień w swojej okolicy.

Po 15 stycznia br. rozpoczną się zapisy do szczepienia populacyjnego. Będzie można zrobić to przez internet – zakładając Internetowe Konto Pacjenta lub logując się do IKP, u swojego lekarza POZ bądź w punkcie szczepień lub dzwoniąc na bezpłatną i całodobową infolinię Narodowego Programu Szczepień – 989.

Infolinia jest czynna także teraz. Pod numerem 989 można dowiedzieć się m.in. jak wygląda procedura szczepienia, gdzie będzie można się zaszczepić oraz dlaczego warto skorzystać ze szczepienia. Infolinia, działająca również w weekendy i święta, obsłużyła już przeszło 77 tys. połączeń (dane na 4 stycznia br.).

Szczepienie przeciw COVID-19 jest bezpłatne. Każdy, kto zostanie zakwalifikowany do szczepienia przez lekarza i będzie zaszczepiony, otrzyma potwierdzenie przyjęcia pierwszej dawki preparatu, wraz z informacją o dacie podania drugiej dawki.

Punkty szczepień w powiecie rawskim:

SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ W RAWIE MAZOWIECKIEJ Rawa Mazowiecka ul. Niepodległości

PRZYCHODNIA RODZINNA MALWA Rawa Mazowiecka ul. Kościuszki

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej RAW-MEDICA Rawa Mazowiecka ul. Słowackiego

NZOZ PRZYCHODNIA LEKARSKA REMEDIUM Rawa Mazowiecka ul. Polna

NZOZ Centrum Medyczne Verbena Rawa Mazowiecka ul. Krakowska

NZOZ „ESKULAP” Biała Rawska ul. Jana Pawła II

NZOZ KALMED s.c. – Kaleń

NZOZ VITA – MED – Regnów

NZOZ VITA – MED – Sierzchowy

NZOZ VITA-MED FILIA DAŃKÓW.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author