Categories Miasto

Mieszkaniec Rawy za kradzież wiertarki może posiedzieć nawet do 5 lat

Policjanci zatrzymali już 70-letniego mieszkańca Rawy Mazowieckiej, który ukradł wkrętarko-wiertarkę o wartości 1 tys. zł. Mężczyzna już usłyszał zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

21 czerwca 2019 roku w godzinach popołudniowych dyżurny rawskiej komendy otrzymał informację o kradzieży wkrętarko -wiertarki, którą posługiwał się pracownik na stacji paliw przy ulicy Mszczonowskiej.

Funkcjonariusze na monitoringu stacji rozpoznali mieszkańca Rawy Mazowieckiej. Widzieli, jak mężczyzna w wieku około 70 lat zabiera pozostawioną na chwilę wiertarkę, wkłada do koszyczka zawieszonego na rowerze i odjeżdża z miejsca. Mężczyzna ten, nie ma stałego miejsca zamieszkania, dlatego też mundurowi szukali go przez kilka dni.

23 czerwca 2019 roku policjant Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego na ul. Skierniewickiej zauważył 70-latka, którego rysopis zgadzał się z tym z monitoringu. Mężczyzna wchodził na teren ogródków działkowych. W altance, w której zamieszkiwał, mundurowi znaleźli skradzioną wkrętarko-wiertarkę. Mieszkaniec Rawy był zaskoczony wizytą policjantów. Zapytany o powód kradzieży, stwierdził, że miał dwie śrubki do przykręcenia i na pewno by oddał sprzęt właścicielowi.
Za kradzież, grozi mężczyźnie do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Rawie.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author