Categories Powiat

Pijany 33-latek uciekał przed policją

Rawscy policjanci zatrzymali 33-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał samochodem przed policjantami. Po zatrzymaniu oświadczył, że jest pijany.

22 czerwca 2019 roku policjanci ruchu drogowego z rawskiej komendy w miejscowości Wola Chojnata podczas patrolu zauważyli opla astrę, który wyjeżdża spod sklepu. Kierujący na widok radiowozu zatrzymał się, po czym cofnął na teren posesji. Jego zachowanie wzbudziło podejrzenie policjantów. Po chwili kierujący wyjechał na drogę w kierunku miejscowości Orla Góra.

Mundurowi ruszyli za oplem. Policjanci użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych aby zatrzymać astrę. Kierowca mimo wydawanych poleceń, kontynuował ucieczkę najpierw drogą asfaltową a następnie polną.

Jechał z nadmierną prędkością łamiąc zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ucieczkę utrudnił mu zaparkowany na polu samochód dostawczy mercedes.

Kierującym okazał się 33-latek. Jak tylko wysiadł z auta oświadczył,że jest pijany i dlatego bał się zatrzymać. Badanie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. 24 czerwca 2019 roku sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec kierowcy dozór policyjny. Podejrzanemu grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Rawie

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author