ubezpieczenia Rawa Mazowiecka Dorota Bakalarska
Categories Powiat

Mieszkanka powiatu rawskiego pożyczyła zapoznanemu mężczyźnie kilkadziesiąt tysięcy złotych

Sprawca kradzieży podawał się za przedsiębiorcę budowlanego, który przebywając w zagranicznej delegacji popadł w kłopoty i potrzebuje pomocy finansowej. Kobieta przelała na jego konto kilkadziesiąt tysięcy złotych. Po mężczyźnie i pieniądzach nie ma śladu.


Do rawskiej komendy policji zgłosiła się oszukana kobieta, z którą na początku 2020 roku na jednym z portali społecznościowych skontaktował się mężczyzna. Podawał się za przedsiębiorcę budowlanego pracującego w Wielkiej Brytanii.

Korespondując z kobietą opowiadał o sobie i zaprzyjaźnił się z nią.

Następnie pisał, że wyjeżdża w delegację do innego kraju, tam rzekomo miał popaść w konflikt z prawem. Poprosił zapoznaną kobietę o pomoc finansową na kaucję.

Obiecał, że zaraz po powrocie do Wielkiej Brytanii odda jej całą pożyczoną sumę. Mieszkanka powiatu rawskiego ufając w zapewnienia oszusta przesłała na jego konto kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Gdy przez dłuższy czas nie mogła odzyskać pieniędzy nabrała podejrzeń, że cała historia jest oszustwem i zgłosiła się na Policję.

Proceder może mieć charakter międzynarodowy, a sprawca lub sprawcy, w kontaktach z kobietami posługują się internetowym programem tłumaczącym. Pozwala to na komunikację z osobami wielu narodowości.

Posługują się także wieloma kontami / profilami, które wykorzystują, podstawiając pod nie swoich rzekomych znajomych lub członków rodziny. Legenda, którą wykorzystują może także nieco różnić się od przedstawionej.

Rawska Policja przypomina, by o wszelkich próbach wyłudzenia pieniędzy natychmiast informować Policję, dzwoniąc na numer alarmowy 112. Pamiętajmy, że tylko nasza rozwaga i ostrożność wobec przekazywanych informacji uchronią nas przed utratą dużych kwot pieniędzy.


Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej

PRZECZYTAJ: Nowe bloki spółdzielni mieszkaniowej w Rawie Mazowieckiej. Podajemy ceny mieszkań, garaży, miejsc parkingowych i komórek lokatorskich>>>

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author