Categories Miasto Rawa Mazowiecka

Modlitwa przy pomniku św. Jana Pawła II w Rawie Mazowieckiej w 18 rocznicę śmierci Papieża Polaka

W niedzielny wieczór, w 18 rocznicę śmierci Papieża Polaka, w Rawie Mazowieckiej zgromadziła się liczna grupa mieszkańców przy pomniku św. Jana Pawła II.

Apel poprowadził ks. Łukasz wraz z młodzieżą i s. Fides. Teksty papieskie odczytywali Skauci Europy, a młodzi skauci trzymali 18 pochodni.

Na koniec ks. dziekan Bogumił Karp podziękował wszystkim, którzy pomimo deszczu i późnej pory zgromadzili się licznie, aby wyrazić wdzięczność za to wszystko co nam przekazał św. Jan Paweł II. Nawiązując do jego hasła:Totus tuus prosił, aby każdy podjął to same zobowiązaniem by być całym dla Boga i dla drugiego człowieka. Podziękował też w imieniu wiernych obecnemu na modlitwie panu staroście Józefowi Matysiakowi za przyjęte w miniony piątek przez Radę Powiatu Stanowisko w sprawie upamiętnienia św. Jana Pawła II.

O godz. 21:37 zabiły dzwony z Rawskiej Fary a potem zostały złożone kwiaty i znicze przez: p. Senatora RP Rafała Ambrozika, p. Starostę – Józefa Matysiaka, p. Burmistrza Piotra Irlę i p. Wójta Michała Michalika oraz inne osoby. Znicz zapalili też rawscy proboszczowie.

REKLAMA
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author