Categories Powiat

Radni przyjęli stanowisko w sprawie upamiętnienia Świętego Jana Pawła II

Podczas piątkowej Sesji Rady Powiatu Rawskiego (31.03) powiatowi radni jednomyślnie zagłosowali za przyjęciem specjalnego stanowiska, którego treść publikujemy poniżej.

Rada Powiatu Rawskiego w Rawie Mazowieckiej wyraża szacunek dla dzieła Świętego Jana Pawła II i Jego wkładu w dzieje Polski, Europy i świata. Jednocześnie uważamy za swój obowiązek wobec przyszłych pokoleń przypomnieć, że Papież Polak był niestrudzonym orędownikiem praw człowieka i obrońcą ubogich we wszystkich zakątkach świata. Okazywał szczególną wrażliwość na prawa ludzi pracy i sprawiedliwość społeczną.

Niósł świadectwo wiary, dobroci i patriotyzmu. Jego nauczanie oddziaływało na miliony osób na całym świecie. Papież był zwolennikiem integracji narodów Europy, podkreślał, że Stary Kontynent powinien oddychać obydwoma płucami- wschodnim i zachodnim, a po upadku żelaznej kurtyny wskazywał, że „nie będzie jedności kontynentu, dopóki nie będzie on wspólnotą ducha”.

Jan Paweł II jest wielkim autorytetem dla Polaków oraz społeczeństw całego świata.

Rada Powiatu Rawskiego w Rawie Mazowieckiej wyraża Papieżowi Janowi Pawłowi II wdzięczność za odzyskaną wolność i niepodległość naszej Ojczyny i obudzenie poczucia godności wśród narodów świata.

 

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author