Categories Powiat Rawski

Można wygrać nawet 2,5 tys. zł w konkursie “Najlepsza Inicjatywa Pozarządowa Powiatu Rawskiego”

Do końca stycznia organizacje pozarządowe mogą zgłaszać swój udział w konkursie na “Najlepszą Inicjatywę Pozarządową Powiatu Rawskiego w roku 2018”.

Organizatorem konkursu jest Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego.

Głównym celem tej inicjatywy jest zaprezentowanie oraz promowanie ciekawych działań podejmowanych przez NGO na terenie powiatu rawskiego.

Konkurs składa się z kilku etapów. Pierwszy z nich polega na wypełnieniu formularza z opisem swojego przedsięwzięcia. Ten z kolei należy dostarczyć do Starostwa Powiatowego nie później niż do końca stycznia.

Następnie członkowie PRDPP sprawdzą, czy zgłoszenia zostały oddane w terminie oraz czy zawierają wszelkie potrzebne informacje.

Wykaz zgłoszonych propozycji będzie udostępniony na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Rawie Mazowieckiej. Później mieszkańcy powiatu będą mogli oddać swój jeden głos na wybrany projekt. Ich głosy stanowić będą 70% ogólnej oceny.

W ostatnim etapie głosuje kapituła konkursowa (członkowie PRDPP).

Podczas oceny pod uwagę brane będą:
– rodzaj przedsięwzięcia (jednorazowe, cykliczne),
– innowacyjność działania,
– ilość uczestników/odbiorców przedsięwzięcia,
– waga potrzeby społecznej, którą zaspokaja przedsięwzięcie,
– formy aktywizacji społecznej uczestników/odbiorców przedsięwzięcia,
– umiejętność pozyskiwania przez organizację, na realizację ocenianej inicjatywy, środków finansowych i pozafinansowych z różnych źródeł oraz efektywność i przejrzystość ich wykorzystywania,
– zaangażowanie wolontariuszy do realizacji przedsięwzięcia,
– społeczny odbiór przedsięwzięcia.

Wyniki zostaną ogłoszone podczas Radosnego Święta, które odbędzie się 3 Maja 2019 roku. Wówczas zostaną rozdane czeki w wysokości: 2,5 tys. zł za I miejsce, 1,5 tys. zł za II miejsce, 1 tys. zł za III miejsce.

Wszelkie potrzebne formularze, regulaminy i dokumenty znajdują się na facebook’owym profilu “Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego”.

Luiza Wieczorek

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author